Категории

.

Категории

.

(10 бр/лот ) 10-амперное реле хранене SPDT, G2R-1, 12 vdc.

(10 бр/лот ) 10-амперное реле хранене SPDT, G2R-1, 12 vdc.

BGN 56.00

Наличност
Налично


10 Парчиња Оригинални SPDT (Single-пол/двојно-фрли) Моќ Релеи.
Тип Број : G2 R-1, 12 VDC.
100% Нови , Никогаш Не Се Користи.
Ro HS Согласност.
Димензија : 29 x 13 x беа 25,5 mm (макс.) .
Серпентина Оцени :
Напон : 12 VDC, Тековни : 43.6 м-р.
Отпор : 275 ohm.
Потрошувачка На Енергија : Околу 0.53 Вати.
Контакт Оценка :
Номинална Оптоварување (Resistive load) : 10 A на 250 VAC, 10 A на 30 VDC.
Номинална Оптоварување (Индуктивен товар) : 7.5 А во 250 VAC, 5 A на 30 VDC.
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.

Основни характеристики

is_customized:
Yes
Номер На Модела:
RLY-A03-10

Избор на клиенти