Категории

.

Категории

.

3 W 9 W висока мощност led прожектор 110 В На 220 В открит пейзаж осветление 12 v RGB DMX512 IP67 водоустойчив прожектор за парка басейн

3 W 9 W висока мощност led прожектор 110 В На 220 В открит пейзаж осветление 12 v RGB DMX512 IP67 водоустойчив прожектор за парка басейн

BGN 16.80

Наличност
Налично

3 W 9 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Floodlight 110 V 220 V Отворено Пејсажи Осветлување 12 V RGB DMX512 IP67 Водоотпорен центарот на Вниманието за Парк Базен
Ниска Моќност : заштеди до 90% моќ споредуваат со халоген во иста светлина.
Долг Живот : Трае до 50 000 часа equavilent за 5 до 10 пати на халоген сијалица.
Ниска Топлина : Цврста состојба осветлување извор,епоксидна смола енкапсулација,многу ниска во топлина.
Ниска употреба на Јаглерод : Нема жива,без filckering,Hg,Pb и УВ зраци,без штетни хемиски да средина.
Висок CRI : Најдобро осветлување визуелна извор и боја рендерирање добро.
Ниска Кревка : Направен од висок квалитет на алуминиум и цврста состојба осветлување извор.
Пејзаж сцена/Место Архитектонски Осветлување Осветлување за Квадратен Пејзаж базен / музеј на Пејзаж / Градина Расположение Осветлување/Општа намена Забавен Парк сцена
Шенжен Liang Cheng LED Осветлување Co.,Ltd е професионална производител кој е специјализиран во истражување, развој, производство и извоз на внатрешна и надворешна висока моќност LED светилки, нашето главно производи вклучуваат надолу светла, место светла, светла песна, тревник светла, продавница контра светилки, линија светла, подземни светла, читање светилки и така натаму. Сите извори на Светло се бренд во Lumiled, SCC, КРИ и Luxeon.
1) да ја прифатиме Alipay,Запад Унија,TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси.

Основни характеристики

Отделят Цвят:
Синьо, Променлив, Зелен, Червен, Бял, Жълт, Топъл Бял, Студен Бял
Мощност:
LC-FLS-301-Auto-3W, LC-FLS-301-Auto-9W, LC-FLS-301-DMX-3W, LC-FLS-301-DMX-9W, LC-FLS-301-S-3W-12V, LC-FLS-301-S-3W-220V
Тип Елемент:
Прожектори
Източник На Захранване:
DC
Стил:
Модерен
търговска марка:
LC
документ:
CE, FCC, RoHS ce, CCC
Ниво На Защита:
IP68
Материал На Корпуса:
Алуминий
Случай:
Външна Стена
Завърши:
никел
Източник На Светлина:
Led лампи
Базов Тип:
Клин
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Напрежение:
12V
Номер На Модела:
LC-FLS-301
силата на:
3W
Ниво На Защита:
IP65
Напрежение:
12V/85-265V
Светлинен Поток:
300lm
Отделят Цвят:
Червено / Зелено/Синьо / Жълто/Бяло
да се прилага:
Обществен Парк Плаза Гардън комплекси на живописни места, хотели и т.н.

Избор на клиенти