Категории

.

Категории

.

1 бр. продават на високо качество на сместа продават кръпка стопяеми лепила апликация бродерия петна ленти САМ аксесоари за дрехи C712-C729

1 бр. продават на високо качество на сместа продават кръпка стопяеми лепила апликация бродерия петна ленти САМ аксесоари за дрехи C712-C729

BGN 0.14

Наличност
Налично


купувачи се покаже
Имаме два вида на дамки (Топла Топи Лепило или Шиење). Ве молиме да се биде внимателен за да одберете кое ги задоволува вашата потреба. ( Ако ова е за Шиење печ. Јас ќе специјално укажуваат на "Шие на печ"во боја опција. )
Како да ја користите ( ова дел САМО за Топла Топи Лепило )
(1) Земете вез закрпи и панталони (облека/торби/чевли/книги/други занает) која ќе се пеглаат на. Подготви железо.
(2) се Исчисти дел што се случува да се пеглаат на. Стави парче на десната страна. Стави ја страната со топлина печат поддршка директно на панталони.
(3) И ве молиме да се прилагоди на температурата на железо со соодветен степен. Потоа Железо печ на сила назад и напред за околу 15 секунди.
(4) По печ се врти ладно, дали таа е фиксна цврсто. Ако не, обидете се повторно во над истиот начин.
Друг вид на дамки треба да се шие на.
Се обрне внимание : Овој patch само може да биде рака-stitched
Користете цел :
A) Може да се пораби за омилена торба, го направите вашиот сопствен DIY креативност, шик и стилски.
Б) Детска облека виси лошо scrape, можете да го користите за да се пополни дупките, прикривање на флеки.
В) Не оставија траен дамки на облека, ќе може да се држиме закрпи капак.
Г) Облека чувствуваат монотон; можете да изберете персоналните налепници крпа украсени се облекуваат не е исто.
Испорака : Ако ви треба многу различен стил.
Ве молиме додадете вкупно предмети што треба во количката првиот, откако ќе ги изберете сите предмети, можете да платите за ставките што ви треба во еден цел заедно во количката (не плаќаат еден по еден). На тој начин вие само треба да го плати превозот надомест за само еднаш.

Основни характеристики

Вид На Продукта:
Пластира
Характеристика:
Ръчна Работа, Опазване На Околната Среда
Стил:
Ютия-На
Номер На Модела:
C712-C729
Техника:
Апликация
Размер:
as picture show
орган :
Китай
Размер:
като изложба на изображението
Брой:
1бр
Вид На Продукта:
Пластира
Характеристика:
ръчна изработка

Избор на клиенти