Категории

.

Категории

.

54 * 3W Par LED RGB DMX 512 Dj Stage Lighting moving heads light;18R18G18B(3W led)

54 * 3W Par LED RGB DMX 512 Dj Stage Lighting moving heads light;18R18G18B(3W led)

BGN 105.60

Наличност
Налично


RGB DMX LED Par Светлина
DMX Канал : 4-8 CH
Боја : RGB
Контрола : се Кандидира на Авто & Звук Активни & DMX512 & Господар-роб
Led Количина : 54pcs*3 W(18 R18 G18 B)
Осветлување на Аголот : 25 степен
Моќност : 162 W
Работа напон : 90-250 V 50/60 Hz
Power Plug : ЕУ приклучок или САД АУ приклучок
Објектот Големина : Кол.220mm*H240mm
Материјал : високо квалитетни пластични
Животен век : 100000 часа
Сертификација : CE
Н. Ж : 2.3 KG
Пакет содржина
1x RGB DMX LED Par Светлина
1x Поддршка
1x Use Manual книга
Карактеристики
*Тоа е погоден за Професионален ДИЏЕЈ, Партија, КТВ, ДИСКО, танц сали, ноќен клуб, бар, свадба, караоке, квадратни и така во повеќе наврати.
*Богата и раскошна боја
*Долг живот до 100000 часа
*Заштеда на енергија за 80%

Основни характеристики

Тип Елемент:
Ефект На Осветяване На Сцена
Стил:
DMX Stage Light
Случай:
Професионална сцена и dj
Номер На Модела:
54-3W-DMX-PAR
търговска марка:
РИТА ВЕЛА

Избор на клиенти