Категории

.

Категории

.

Истински елегантен бял-line илюзия мъниста и дантела сватбени рокли 2017 дълги жени сватбени рокли прием dress robe de mariage LW2

Истински елегантен бял-line илюзия мъниста и дантела сватбени рокли 2017 дълги жени сватбени рокли прием dress robe de mariage LW2

BGN 353.00 BGN 392.00

Наличност
Налично


Вистинска Елегантна Бела А-линија Илузија Beaded Чипка Свадба Фустани 2017 Долго Жените Свадба Наметки Прием фустан наметка де mariage LW2
Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број LW2 Ткаенина сатен,tulle Разубавувањето чипка,beading Целосно Наредени да се Изгради-во Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 12-30 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes
Боја Шема
Мерка Настава
A : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .
Стандардна Големина на Табелата (1-3cm разликата е дозволено)

Основни характеристики

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16 ВТ, 18 W, 14 W
Тип Елемент:
Сватбени Рокли
За Бременни Жени:
No
Украса:
Пайети, Beading,Апликации От Дантела
търговска марка:
скромно казва
Отвор на вратата:
О-Образно Деколте
Вграден сутиен:
ДА
Влак:
Влак Почистване / Четки
Задната Част На Конструкцията:
Без облегалки
Стил Ръкави:
Резервоар
Елемент На Модата:
Илюзия
Плат, Булчински Рокли:
Атлас
Талия:
Натурални
Реалните Изображения:
ДА
Номер На Модела:
LW2
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
is_customized:
Yes
Силует:
А-Линия
сватбена рокля:
винтажное сватбена рокля
Сватбени Рокли:
Сватбена Рокля От 2015 Г.
Аменда новиас:
robe de mariee
Vestido de новия:
винтажное сватбена рокля
дантелено сватбена рокля:
vestidos de новия 2015
плюс размер на сватбена рокля:
abiti da sposa
vestido de noiva princesa:
сватбена рокля 2017 г.
vestido de noiva curto:
Сватбени Рокли
евтини булчински рокли от Китай:
Сватбена рокля
Vestido de феста:
Бразилия дребно сватбена рокля

Избор на клиенти