Категории

.

Категории

.

Мотоциклет нови органични накладки за обратно TRIUMPH Daytona 955 2005-2006 Bonneville America 2002-2006 година ZPMOTO OEM високо качество

Мотоциклет нови органични накладки за обратно TRIUMPH Daytona 955 2005-2006 Bonneville America 2002-2006 година ZPMOTO OEM високо качество

BGN 21.00 BGN 28.66

Наличност
Налично


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦА
Компатибилност : ТРИУМФ
Еквивалентно на EBC # FA214
Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели :
F= Пред - Р= Задните F & R= Пред & Задните FL=пред лево, FR=пред право
Лесна Инсталација. Директни ОЕМ fitment
Пакет : 1 Пар x накладките (Како на сликата)
ZPMOTO Сопирачки произведува три типа на накладките специјално за скутери – органски накладките , Црвена керамички сопирачки влошки и sintered накладките.
Накладките Kevlar органски серија обезбедува токму тоа, високото подлога на ефикасноста и живот за средината на тешки скутер велосипед опсег.
Овие скутер накладките се направени во КИНА користење на 35% на бакар прав со тежина со јаглерод гранули . Тие се обезбеди подолг животен век отколку оригиналната влошки заедно со голема кочница ефект и речиси и да нема диск штета. Ова соединение е погодна за употреба за сите потешки скутери со поголеми мотори за побрзо улица се користи и е совршен за употреба со било која диск кочница материјал.
Само премијата не-токсични состојки се користат кога овие влошки се произведени што ги прави еко пријателски производ без компромитирање на квалитетот. Kevlar органско на повисока издржливост скутер влошки кој 35% бакар прав од тежината и јаглерод гранули за да овозможи подлога која трае далеку подобро од оригиналот влошки и најголем конкурент влошки, но обезбедува врвен кочница ефект. На Kevlar органски серија влошки се совршен избор за потешки и поголеми мотор скутери во разиграните урбана употреба и се погодни за употреба со сите видови на диск материјали.Одлична влошки на affortable цена. Најпопуларните избор.
КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИ НА ОВИЕ НАКЛАДКИТЕ :
· Јаглерод органски соединенија
· TÜV и ECE R 90 одобрени
· Продолжува животниот век над стандард влошки
· 30% по маса мека бакар прав вклучени го подобрува животот, но значи дека апсолутно НЕ диск штета
· Врвен прст совет кочница моќ и контрола
· Подолго траење од чист органски, идеален скутер за изнајмување велосипеди и потешки машини.

Основни характеристики

Името На Модела:
ZP214
Височина На Продукта:
0.76cm
Дължина На Продукта:
9.67cm
търговска марка:
ДТРАД
Тип Елемент:
Спирачни Дискове
Тегло На Продукта:
0.25kg
Диаметъра На Продукта:
6.8cm
Вид На Материала:
МЕД, ВЪГЛЕРОД, РАФТИНГ, КАЛАЙ, ГРАФИТ
Широчина На Елемента:
4.2cm
специални характеристики:
накладките
Сертифициране На Входящи Тестове:
ECE

Избор на клиенти