Категории

.

Категории

.

2-пинов слушалка слушалка ПР с микрофон Уоки Токи Ухото на куката домофонна слушалка слушалка за BAOFENG UV5R / KENWOOD / HYT

2-пинов слушалка слушалка ПР с микрофон Уоки Токи Ухото на куката домофонна слушалка слушалка за BAOFENG UV5R / KENWOOD / HYT

BGN 3.00 BGN 3.92

Наличност
Налично


Опис :
Бренд Нови
И десно и лево уво може да се носи удобно
На earbud се вклопува удобно во вашето уво лесно која ги држи вашите приватни разговори
Апликации :
Соодветниот персонал : полицијата, војската, нешто големо, и бизнисмен
Поврзани сајтови : ноќни клубови, барови, макбаскет, безбедност, ресторани, хотели, аеродроми, казина, фабрики за производство, конвенции, концерти, магацини, и бучни околини
Две-пински стандарден дијаметар : Уво 3.5 mm стерео (врвот pin). Микрофон 2,5 mm стерео (дното pin)
Простор на две-пински : Прибл.11mm
Боја : Црна
Должина : Околу. 1m
Применливи Модели : Речиси Сите бренд двонасочна радио на Кина
Компатибилни уреди :
за Kenwood KPG
KPG27 D, KPG29 D,KPG48 D, KPG49, KPG55 D, KPG56 D, KPG62 D, KPG66 D, KPG69 D, KPG70 D,KPG74 D, KPG75 D, KPG77 D, KPG82 D, KPG87 D
за Kenwood ТА
TH-D7, ТИ-D7 A, ТИ-D7 AG, ТИ-D7 E, ТИ-F6, ТИ-F6 A, ТИ-F7, ТИ-F7 E, ТИ-G71, ТИ-G71 A, ТИ-G71 E, ТИ-К2, ТИ-K2 A, ТИ-K2 E, ТИ-K2 ET, ТИ-21, ТИ-21 AT, ТИ-21 BT, ТИ-22, ТИ-22 A, ТИ-22 AT, ТИ-22 E, П-25, ТИ-26, ТИ-27, TH-28, TH31 AT, TH31 BT, TH41 AT, TH41 BT, ТИ-42, ТИ-42 A, ТИ-42 AT, ТИ-42 E, ТИ-45, ТИ-46, ТИ-47, ТИ-48, ТИ-55, ТИ-75, ТИ-77, ТИ-G71, ТИ-205, ТИ-215, ТИ-225, ТИ-235, ТИ-235 A, ТИ-235 E, ТИ-315, ТИ-415
за Kenwood TK
TK-208/308,TK-220/320,TK-240/340,TK-240 D/340 D,TK-248/348, TK-250/350/353, TK-260/360,TK-260 G/360 G,TK-270/370, TK-270 G/370 G,TK-272 G/372 G/373 G,TK-278 G/378 G/388 GPro Разговор,TK-430/431, TK-2100/3100 Pro Разговор,TK-2102/3102,Про-Моќ,TK-2107/3107,Про-Зборување,TK2207,TK3207,TK-2160/3160
за BAOFENG
Речиси Сите : UV5 R, BF-480/490/320/V6/V7/V8/658/520/530/999/888/777/666 S/777 S/888 S
за HYT
TC286 386 2685 3865 6685, ТЦ 278 378 388, ТЦ 2100 2088
за WOUXUN/за PUXING/за QUSHENGAN/за LINTON/за TYTet
Речиси Сите со две pin приклучокот, поранешен pin дијаметар од 3,5 мм и 2,5 mm во дијаметар по pin, двојно pin од 8 mm рок,11 mm центар на растојание од 2 pin. 1 x Слушалка Слушалки
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2.

Основни характеристики

Чувствителност:
96±3 db
Тип Штепсельной Вилици:
L Огъване
Водоустойчив:
No
Това е безжична връзка:
No
Информационни материали:
Жичен
Поддръжка на Apt-x:
No
Поддръжка На Карти Памет:
No
Безжичен Тип:
Няма
търговска марка:
ВОДУЛ
Регулатор На Силата На Звука:
ДА
Устойчивост:
44Ω
Принципът На Вокализма:
Друго
С Микрофон:
ДА
Стил:
Ухото на куката
Активно Намаляване На Шума:
ДА
Обхват Честотна Характеристика:
20-20000Hz
Конектори:
3.5 мм
Бутон За Управление:
ДА
Приложение поддръжка:
No
Номер На Модела:
115279
Дължина На Линия:
1,0 m
Функция:
Общи Слушалки
Конектори:
AUX
Приложение:
за BAOFENG UV5R/KENWOOD/HYT
Предмет на:
Слушалки За Радиостанции
Функция 1:
Слушалка Преговорния Устройство
Функция 2:
Слушалки Интерфона

Избор на клиенти