Категории

.

Категории

.

BUHESHUI 0.8 W 5V Mini Solar Cell Polycrystalline Solar Panel Modul Solar Toy Panel САМ зарядно устройство за батерии 3.7 V Безплатна доставка

BUHESHUI 0.8 W 5V Mini Solar Cell Polycrystalline Solar Panel Modul Solar Toy Panel САМ зарядно устройство за батерии 3.7 V Безплатна доставка

BGN 8.00 BGN 9.42

Наличност
Налично


BUHESHUI 0.8 W 5 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Modul Соларни Играчка Панел DIY Полнач За 3.7 V Батерија Бесплатен Превозот
Карактеристики :
1. Бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2. Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3. Поликристални силикон
4. Макс работа напон : 5 V
5. Макс работат на струјата : 0 - 160 Max
6. Отвори-коло напон : 6.5 V
7. Моќ : 0.8 W
8. Димензија : 80*80*3ММ
H ож да се избере соларен панел :
Оваа табела го покажува сончевиот систем конфигурација односот помеѓу складирање батеријата и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации :
1. Мали домашни проекти
2. Наука проекти
3. Електронски апликации
4. Полнење мали DC батеријата
5. Изградба на вашиот сопствен погон модели, играчки и соларни екранот итн
Пакетот вклучува :
1 * Соларен панел
1. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас. 2. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail.
3. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.
4. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.

Основни характеристики

Брой панели:
1
Сгъваем Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Гъвкави Слънчеви Панели:
No
търговска марка:
БУХЕШУЙ
Размер:
80*80MM
Материал:
Поликристален Силиций
Номинална Мощност:
0,8 W
Номер На Модела:
0.8 W 5V
Брой клетки:
10
is_customized:
Yes
Макс. Силата на:
0,8 W

Избор на клиенти