Категории

.

Категории

.

TURBO TF035 28231-27800 2823127800 4913507301 4913507300 4913507100 4913507302 за HYUNDAI Santa Fe 2005-D4EB D4EB-V 2.2 L CRDi

TURBO TF035 28231-27800 2823127800 4913507301 4913507300 4913507100 4913507302 за HYUNDAI Santa Fe 2005-D4EB D4EB-V 2.2 L CRDi

BGN 424.00 BGN 466.22

Наличност
Налично


ТУРБО TF035 49135-07302 49135-07300 49135-07301 49135-07100 28231-27800 2823127800 Турбополнач за HYUNDAI Santa Fe 2006-09 D4 EB D4 EB-V 2.2 L CRDi 2.2 VGT CM Евро-3 150 HP 100% НОВИ
Турбо модел :
TF035 TF035 VNT TFO35 HM TF035 VGK
Дел Број :
49135-07302 49135-07300 49135-07301 49135-07100
ОЕМ Број :
28231-27800
Апликацијата автомобили :
За HYUNDAI Santa Fe 2.2 CRDi 2006-09 D4 EB-V 2.2 L 150 HP
Моторот :
D4 EB D4 EB-V 2.2 L 2.2 VGT CM Евро-3 150 HP
Кул : Масло за ладење или масло за подмачкување само
Превозот Термини :
Вашата цел ќе бидат испратени до вашиот Зачувам регистрирана адреса во 1-5 дена по receipted на вашата исплата. Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт.бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
Тоа обично трае само 2-4 работни дена за домашна превозот и 4-8 работни дена за меѓународна испорака.
Сите пакети се двојно проверени и добро спакувани страна на нашите испраќање на катедрата за да бидете сигурни дека тие се безбедни за испорака. Кога пакетот е доставен, купувачите треба да проверите пакети внимателно. Ве молиме не го потпише пакет и да се отвори случајот со превозот на компанијата, ако делот е оштетена за време на превозот. Инаку ние не се одговорни за било каква превозот на штета ако го потпишаа пакет нормално.
Плаќање и Испорака :
•Кредитна Картичка може да биде прифатено .Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето.
•Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е поинаку наведено.
•Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Зачувам регистрирана адреса на живеење, бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност.Обично ние прогласи пониска вредност и пријавете се "пример" за да се минимизира царина.

Основни характеристики

Тип Елемент:
Въздухопроводи
търговска марка:
ЛЕКЕБОПАУЭР
Името На Модела:
TF035 49135-07302 28231-27800 за HYUNDAI Santa Fe CRDi D4EB 2.2 L
Честотен Обхват:
.
Широчина На Елемента:
20inch
Модел Година:
2005-2009 г.
Настаняване на превозното средство:
ФАСАДА
Вид На Материала:
Вал на турбината-42CrMo; колелото на турбината-K418; корпус и турбина QTSiMo
Височина На Продукта:
20inch
Автомобили:
Hyundai
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
специални характеристики:
Засилване на входящия въздух в двигателя
Дължина На Продукта:
25inch
Тегло На Продукта:
7.5kg
Турбомодель :
Tf035 TF035VNT TFO35HM TF035VGK Turbo турбокомпресор
номер на частта:
49135-07300 49135-07301 49135-07302 49135-07100
номер на частта.:
49135 07300 49135 07301 49135 07302 49135 07100
OEM-номер:
28231-27800 28231 27800 2823127800
Прилагането На Автомобили:
За HYUNDAI Santa Fe CRDi 2006-09 D4EB-V 2.2 L 150HP
Двигател приложения:
D4EB V D4EB-V 2.2 L 150HP 2006-2009
Готин:
Охлаждане с масло или само масло грес
номер на части.. :
4913507300 4913507301 4913507302 4913507100

Избор на клиенти