Категории

.

Категории

.

Ntag213 144byte универсална NFC карта 13.56 Mhz IC карта ISO 14443 A

Ntag213 144byte универсална NFC карта 13.56 Mhz IC карта ISO 14443 A

BGN 0.96

Наличност
Налично


Чип модел : Ntag213
Протокол : ISO 14443 НА
Фреквенција : 13.56 Mhz
Простор за складирање : 144 BYTE
Читаат и пишуваат простор : до 10 cm (и антена дизајн)
Податоци брзина на пренос : 106 kbit/s
Erasable : 100000 пати
Антена материјали за пакување : ПВЦ/МИЛЕНИЧИЊА/ABS/ притисок чувствителни лепило / хартија
Големина : според клиентите барања дизајн
Дебелина : 0.2 мм~1.2
Услуга живот : 5 години
Се препорачува чување на животната средина : температура : -25 50
Влажност : 20% до 90%RH
Оперативен температура : -40 до 65

Основни характеристики

Размер:
CR80
търговска марка:
Jedrek
Честота:
13.56 Mhz
Контурите:
Някой Друг Карта
силата на:
Пасивна Карта
Тип Чип:
NFC карта
Режим Опознавания:
Четене-запис
Номер На Модела:
NTAG213

Избор на клиенти