Категории

.

Категории

.

изработена по поръчка медал в диаметър 57,2 мм, изработена от сплав цинк прикачения с панделка / 400pcs

изработена по поръчка медал в диаметър 57,2 мм, изработена от сплав цинк прикачения с панделка / 400pcs

BGN 792.00

Наличност
Налично


Добредојдовте на Класичен & Свежи Индустрии Ко.Ограничен. Овој пакет вклучува 400pcs на кориснички направени медали. Пакетот опција спецификација : Количина : 400pcs Големина : 57.2 мм дијаметар ,3 mm дебел Материјал : цинк легура Процес : една страна умре екипа,2 D Задната страна : празно Факултативна позлата : сјајна или антички злато, сребро и бакар Прилог : 25*800mm акции лента без лого Производство time : 15days време на Испорака : 5-7 дена превозот од експрес, Ние се специјализираат во кориснички медали и медали прилози. Прилагодена форма,две-страната дизајн,3 D дизајн и кориснички лента се прифатливи. Ве молиме испратете ни го вашето лого или дизајн за да се добие конкретна понуда.

Основни характеристики

Стил:
Европа
Тема:
Спорт
Година:
2000-до момента
Техника:
Кастинг
Материал:
Метални
Регионална Функция:
Европа
Размер:
57,2 мм
Дебелина на:
3мм
Завърши:
злато/сребро/бронз
Дизайн:
От едната страна
Задна страна:
празна
Лента:
25 * 800мм без лого
Цвят:
персонални
лого:
персонални

Избор на клиенти