Категории

.

Категории

.

Водоустойчив алуминиев под наем SMD HD P5 за леене под налягане с висока разделителна способност outdoor rental led display

Водоустойчив алуминиев под наем SMD HD P5 за леене под налягане с висока разделителна способност outdoor rental led display

BGN 668.80

Наличност
Налично


Напомена : цена вклучувајќи целата led кабинет, добивањето на картичката, картон пакет, не се одликува со лет случај, и без испраќање на картичката!!! Водоотпорен висока дефиниција умре-кастинг алуминиум изнајмување SMD HD P5 отворено за изнајмување led дисплеј за Да се исполнат различни растечките барања на изнајмување на пазарот, SRYLED сега се фокусира на производство умре-фрлија алуминиум изнајмување серија led екран
Опис
1. Нов дизајн,погодна за отворен&затворен во живо на шоуто, се прилагодува осветленоста со кои се соочува сонце директно, водоотпорен IP65. ниту потчукнете ниту боја блокови
2. Леене алуминиум кабинет големина : 640x640mm, Лесна конекција,0.1 mm gapline помеѓу 2 кабинети
3. Брзо заклучување за брза и лесна инсталација, Максимална поддршка 50pcs виси во collum
4. Брзо се заклучува дизајн, кабинети, лесно може да се assemblied во 10 секунди
5. Dual-одржување, Fanless, noiseless, ниска моќност comsumption
6. Вертикално/Хоризонтално агол на гледање 140 степен,Калибрација за висок квалитет на сликата
7. Поддршка на сите медиуми формат, исто така, поддршка DVI/HDMI/3 G/HD/SD/SDI се прикаже на владата,што се применува за ТВ програма, VCD/DVD и live show.
8. Smart режим достапен(опционални) за следење на целокупната работни часови и температура на секој кабинет
9. Заштеда на трошоци за инсталација и одржување, Hotplug во напојување
Предности
1. Живописни и брилијантен боја, мазна слики.
2. Plug & Play, Без алатки, 10 Секунди за еден панел инсталација / уништат.
3. Еден сет кабинет структура е компатибилен со различни пиксели терени, лесно се уште еден нов екран со
менување на led модули.

Основни характеристики

is_customized:
Yes
търговска марка:
CNSRYLED
Функция:
Видео
Използването на:
На улицата
Цвят На Чип Тръба:
Пълен Цвят
Номер На Модела:
КРЗ-OF-P5
Пиксели:
5мм

Избор на клиенти