Категории

.

Категории

.

uv керамични печатна машина uv планшетная печатна машина AR-LED Mini6

uv керамични печатна машина uv планшетная печатна машина AR-LED Mini6

BGN 3184.00

Наличност
Налично

ув керамички печатење машина ув flatbed печатење машина AR-LED Mini6 Апликации
УВ flatbed печатач не е предмет на какви било материјални ограничувања,може да се печати на дрво ,стакло,кристали ,ПВЦ,ABS,акрил ,метал,пластика,камен ,кожа ,текстил и други текстилни површината за печатење во боја .Без разлика дали тоа е едноставен блок боја шема ,колор шема или модел има градација боја ,може да се печатат откако ќе заврши,нема плоча ,не копирате и да го повтори на хроматографија ,шарени ,lifelike,слика водоотпорен ,сончање,трајни,не избледи,лесни за работа ,печатење на слики, брзо ,целосно во согласност со печатење на индустриски стандарди.Ниска цена ,може да се широко се користат во посебни печатење печатење на екран индустрија ,подарок преработувачката индустрија ,сигнализацијата индустрија,стакло печатење индустрија ,персоналните печатење индустрија ,и др.и висок квалитет ниска цена производи ,апликации се многу широка .
Нашата предност
1.Лесно да се работи ,нашите печатач има автоматски нагоре и надолу систем и опрема со висок квалитет на сензори,може да се открие широчината на објекти најсоодветен за печатење ,за заштита на млазницата.
2.Нашите печатач има континуирана мастило снабдување систем ,од традиционалните мастило шише линк повеќе едноставен и лесен ,намалување на губење на мастило.
3.УВ LED усвојување на најновата LED ладна светлина технологија, без зрачење, Светло-веднаш без да се загреете,ниска печатење на материјална површина, температура и без деформација.во Споредба со традиционалните жива светилка, УВ flat-панел принтери, не содржат жива, исто така, нема да произведе озонската, побезбедно,и повеќе животната средина.нашите печатач опрема вода, систем за ладење ,може да брзо ладење ув ламба температура, заштита на печатење објект.
4.Нашите печатач е добро направен ,употреба на високо квалитетен челик школка ,добра текстура ,носат-отпорни .

Основни характеристики

Дата На Стартиране:
2015
Скорост На Печат:
8ppm
Максимален Размер Хартия:
A4
За Поддръжка На Мрежата За Печат:
Жичен
Скорост На Печат Черно:
115сек (снимка формат А4)
Стил:
Цвят
Номер На Модела:
AR-LED Mini6
Режим На Ръчно Подаване На Хартия:
инструкция
Двустранен печат:
No
Приложение:
За Търговски Цели
Вид На Интерфейса:
USB
търговска марка:
airwren
Воспользуйся:
Мастилено-Струен Принтер
Скорост На Цветен Печат:
115сек (снимка формат А4)
Напрежение:
100-240V
Макс. Разделителна способност:
5760 * 1440dpi
Тип:
UV планшетная печатащата машина
Използването на:
UV-плосък принтер
мастило:
UV мастила
размер за печат:
160ммх297мм
документ:
CE
Софтуер:
Софтуер Rip
Тегло бруто:
45 кг
режим на печат:
CMYKLMLC/CMYK+2W/CMYK+2V
Резолюция на печат:
5760dpiX1440dpi
Скорост На Печат:
115сек (снимка формат А4)
Опаковка:
Кутия анти -- налягане

Избор на клиенти