Категории

.

Категории

.

висококачествен дигитален UV стъкло печатна машина за продажба AR-LED Mini4

висококачествен дигитален UV стъкло печатна машина за продажба AR-LED Mini4

BGN 4784.00

Наличност
Налично

висок квалитет digital ув стакло печатење машина за продажба AR-LED Mini4 Апликации
УВ flatbed печатач не е предмет на какви било материјални ограничувања,може да се печати на дрво ,стакло,кристали ,ПВЦ,ABS,акрил ,метал,пластика,камен ,кожа ,текстил и други текстилни површината за печатење во боја .Без разлика дали тоа е едноставен блок боја
шема ,колор шема или модел има градација боја ,може да се печатат откако ќе заврши,нема плоча ,без копирање
и повторете ја хроматографија ,шарени ,lifelike,слика водоотпорен ,сончање,трајни,не избледи,лесни за
работат ,печатење на слики, брзо ,целосно во согласност со печатење на индустриски стандарди.Ниска цена ,може да се широко се користат во
посебни печатење печатење на екран индустрија ,подарок преработувачката индустрија ,сигнализацијата индустрија,стакло печатење индустрија ,
персоналните печатење индустрија ,и др.и висок квалитет ниска цена производи ,апликации се многу широка .
Нашата предност
1.Лесно да се работи ,нашите печатач има автоматски нагоре и надолу систем и опрема со висок квалитет на сензори,
може да се открие широчината на објекти најсоодветен за печатење ,за заштита на млазницата.
2.Нашите печатач има континуирана мастило снабдување систем ,од традиционалните мастило шише линк повеќе едноставни и повеќе
удобен ,намалување на губење на мастило.
3.УВ LED усвојување на најновата LED ладна светлина технологија, без зрачење, Светло-веднаш без да се загреете,ниска печатење
материјал површинска температура и без деформација.во Споредба со традиционалните жива светилка, УВ flat-панел принтери,
не содржат жива, исто така, нема да произведе озонската, побезбедно,и повеќе животната средина.нашите печатач опрема вода за ладење
систем ,може да брзо ладење ув ламба температура, заштита на печатење објект.
4.Нашите печатач е добро направен ,употреба на високо квалитетен челик школка ,добра текстура ,носат-отпорни .

Основни характеристики

Скорост На Печат Черно:
173сек (снимка А3)
Дата На Стартиране:
2015
Скорост На Печат:
8ppm
За Поддръжка На Мрежата За Печат:
Жичен
Номер На Модела:
AR-LED Mini4
Стил:
Цвят
Режим На Ръчно Подаване На Хартия:
инструкция
Двустранен печат:
No
Скорост На Цветен Печат:
173сек (снимка А3)
Приложение:
За Търговски Цели
Вид На Интерфейса:
USB
Максимален Размер Хартия:
A3
търговска марка:
airwren
Воспользуйся:
Мастилено-Струен Принтер
Напрежение:
100-240V
Макс. Разделителна способност:
5760 * 1440dpi
Тип:
UV планшетная печатащата машина
Използването на:
UV-плосък принтер
мастило:
UV мастила
размер за печат:
280ммх420мм
документ:
CE
Софтуер:
Софтуер Rip
Тегло бруто:
65 кг
режим на печат:
CMYKLMLC/CMYK+2W/CMYK+2V
Резолюция на печат:
5760x1440dpi
Скорост На Печат:
173sec(A3photo)
Опаковка:
Кутия анти -- налягане

Избор на клиенти