Категории

.

Категории

.

uv принтер повод телефон за печат капачки телефон мобилен повод

uv принтер повод телефон за печат капачки телефон мобилен повод

BGN 4784.00

Наличност
Налично

ув телефон случај печатач за мобилни случај телефон покрие печатење
Предност на УВ печатач
Зошто да се избере Haiwn LED УВ печатач ?
1.Haiwn LED УВ дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство. Тоа е комбинација брзо печатење
брзина и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.
2.Печати погодно и сува веднаш. Haiwn LED ув печатач има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 печатење во боја
селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет.
Haiwn LED ув печатач е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата
навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.
3.Haiwn LED ув печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба на софтвер
за да се реализира печатење на керамички плочки,телефон случај, метал, стакло, texiles и материјали ,дрво, топче за голф, автомобил CD DVD, пластични кеси, карти, итн. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина на пазарот
побарувачката.
4. Haiwn УВ LED усвојување на најновата LED ладна светлина технологија, без зрачење, Светло-веднаш без да се загреете,ниско
печатење на материјална површина, температура и без деформација.во Споредба со традиционалните жива светилка, УВ flat-панел
печатачи, не содржат жива, исто така, нема да произведе озонската, побезбедно,и повеќе животната средина.
5. Haiwn УВ ДОВЕДЕ само има 60 W потрошувачка на енергија, традиционалните жива светилка е 3 KW.LED светилка има 25000-30000
часа долг живот. со најновата генерација на млазницата, мастило точка големина дистрибуција интелигентно.
6. Без клима уред, исто така, може да има многу добра светлина лекување ефект.
Спецификација на AR-LED Mini4
Модел AR-УВ LED Mini4 Големина 280mm X420mm Спецификации 640×610×410 mm(W*L*H) Боја на владата CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC Нето тежина 60 Kg Бруто тежина 65kg брзината на печатење 173sec( A3 фото) печати висина 1-75mm(прилагодливи, OEM цел) глава за печатење чистење метод на автоматско печатење резолуција 5760*1440dpi медиуми лична карта .

Основни характеристики

Скорост На Печат Черно:
173сек (снимка А3)
Дата На Стартиране:
2015
Скорост На Печат:
8ppm
За Поддръжка На Мрежата За Печат:
Жичен
Номер На Модела:
AR-LED Mini4
Стил:
Цвят
Режим На Ръчно Подаване На Хартия:
инструкция
Двустранен печат:
No
Скорост На Цветен Печат:
173сек (снимка А3)
Приложение:
За Търговски Цели
Вид На Интерфейса:
USB
Максимален Размер Хартия:
A3
търговска марка:
airwren
Воспользуйся:
Мастилено-Струен Принтер
Напрежение:
100-240V
Макс. Разделителна способност:
5760 * 1440dpi
Тип:
UV планшетная печатащата машина
Използването на:
UV-плосък принтер
мастило:
UV мастила
размер за печат:
280ммх420мм
документ:
CE
Софтуер:
Софтуер Rip
Тегло бруто:
65 кг
режим на печат:
CMYKLMLC/CMYK+2W/CMYK+2V
Резолюция на печат:
5760x1440dpi
Скорост На Печат:
173sec(A3photo)
Опаковка:
Кутия анти -- налягане

Избор на клиенти