Категории

.

Категории

.

Ръчно Изработени Маслена Живопис Мастихин Цвете Маслена Живопис Върху Платно 9

Ръчно Изработени Маслена Живопис Мастихин Цвете Маслена Живопис Върху Платно 9

BGN 71.00 BGN 78.40

Наличност
Налично


Производ Детали : Производ : Поп-арт Жаба на платно модерна апстракт маслото рачно изработени маслото Големина : (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контактирајте со мене) Структура : Не, платно само Медиум : маслени бои или акрилик(пропилен) Пакување : Галерија заврши пакување, покриени со пластична слоеви, валани со меур кеси и го стави во цевка
Производот Се Покаже :

Основни характеристики

Размер (Инчове):
36x18inches, 40x20inches, 48x24inches, 56x28inches, 60x30inches, 64x32inches, 72x36inches
Материал:
Платно
Тип:
Картини С Маслени Бои
Среден:
Маслени
Стил:
Абстрактен
Поддържаща База:
Платно
Режим на рамката:
Без рамка
Рамка:
No
Форма:
Единична стая
оригинал:
No
Техника:
Ръчно Рисувани
Тип калиграфия и живопис:
Живопис Върху Платно
Форма:
правоъгълник

Избор на клиенти