Категории

.

Категории

.

BT58A преминете динамичен жични микрофона на стойка Desktop Holder за BETA 58 БТ 58A Audio Mixer Karaoke Mic Microfone с аудиокабелем

BT58A преминете динамичен жични микрофона на стойка Desktop Holder за BETA 58 БТ 58A Audio Mixer Karaoke Mic Microfone с аудиокабелем

BGN 52.00 BGN 57.57

Наличност
Налично


На БТ-58 A микрофонот е cardioid динамички микрофон , тоа карактеристики на тивок магнетни полиња за вклучување/исклучување. Класичен 58 A е фаворит фаза пејачка, и пее, и може да се користи на lecterns за јавни адреса системи како оние што се користат во политички конвенции и законодавни органи, конвенцијата сали, хотели, auditoriums, стадиони, училишта и цркви. Карактеристики . Исклучително униформа cardioid шема минимизира повратни информации во AR апликации . Молчи магнетни полиња за вклучување/исклучување со заклучување опција . Cardioid динамичен . Зачестеност одговор : 50 до 16,000 Hz Пакет се вклучени : 1 x BT 58 A Микрофон 1 x Десктоп Микрофон Носителот 1 x XLR Женски XLR Машки 3-Метар Аудио Кабел 1 x Патент Торбичка 1 x Микрофон Пакет

Основни характеристики

търговска марка:
СИНЬИ СТАР
Стил:
Ръчен Микрофон
Полярната Модели:
Кардиоида
Пакет:
ДА
Тип Набиране:
Мулти-Микрофонные Комплекти
Информационни материали:
Жичен
Номер На Модела:
Компютърен микрофон жични микрофона-микрофон Майк BETA58A Mikrafon Microfono
Конвертор:
Динамичен Микрофон
Воспользуйся:
Караоке Микрофон
Воспользуйся:
Компютър, Караоке, Конференция, Пеене, Излъчване, Обучение, Среща
Полярна Снимка:
Кардиоида
Тип караоке микрофон:
Динамичен (Подвижна Макара )
Жак динамичен микрофон:
XLR-3
Състояние:
чисто нов
Честотна характеристика:
От 50 до 16000 Hz
Ключ:
Заключващ се ключ NO / OFF
Място на произход на стоките:
Гуандун, Китай (Континентален)
Жак аудиокабеля:
XLR Female to XLR Male 3-метров аудио кабел
Гаранция:
Гаранция 5 Години

Избор на клиенти