Категории

.

Категории

.

Parnis 40 mm керамичен bezel сапфирен кристал Miyota автоматично мъжки часовник

Parnis 40 mm керамичен bezel сапфирен кристал Miyota автоматично мъжки часовник

BGN 149.00 BGN 201.60

Наличност
Налично

врвен висок квалитет одлична работна состојба БРЕНД : Parnis ДВИЖЕЊЕ : Јапонија Miyota Automatic (авто-ликвидација) движење СЛУЧАЈ ДИЈАМЕТАР : 40mm(без круна ) ДЕБЕЛИНА : 14mm БИРАТЕ БОЈА : Зелена Dial СЛУЧАЈ МАТЕРИЈАЛ : Брусен 316 L не ' рѓосувачки челик случај ПРЕД СТАКЛО : Сафир стакло НАЗАД СТАКЛО : Цврсти Случај назад БРАЗЛЕТНА : Гумена Рака Рамки : Керамички Зелени Рамки Отпорност на Вода : 10 ATM ПРОЗРАЧНА : Yes ДРУГИ ЗАБЕЛЕШКИ : Датум на 3 часот
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во цената или објект
превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие
дополнителни трошоци, ќе биде пред наддавање/купување.
Плаќање : во Моментов, што може да се плати со Moneybookers, Виза, Мастеркард, Western Union и банкарски трансфер. Можете исто така да платите со изберете дебитни картички, вклучувајќи Маестро, Самостојна, Carte Bleue, Poste Pay, Carta Si, 4 B и Euro6000. Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина. Превозот : 1).Ние може да транспорт на сите делови на светот. 2).Времето во транзит : транспорт време варира со различни превозот методи и растојанието. 3).Превозот време за референца : DHL : 5-8 Дена да пристигнат. Во различни земји, различни поштенски ЕМС : 7-15 Дена да пристигнат. Во различни земји, различни поштенски Кина Пост Воздух Mail(Кина Пост Воздух) : 15-39 Дена да пристигнат.  - Тоа е Бесплатен превозот услуга!!! 1.Ве молиме изберете ви се допаѓа начинот на транспорт, објасни сте имале согласија за транспорт на време. 2.Кога ќе примите вашата нарачка, плаќање по успех, ние гарантираме во 1-3 дена, превозот,Следење на броеви и превозот информации ќе бидат испратени веднаш по испорака.

Основни характеристики

Тип Елемент:
Механични Часовници
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
търговска марка:
Парнис
Дълбочина На Водоустойчивост:
3 бар
Тип Материал Прозорец На Циферблата:
сапфирен кристал
Движение:
Автоматично Само-На Вятъра
Диаметър На Циферблата:
40 мм
Материал Кутии И Чанти:
Не е пакет
Тип Обков:
Обтегач
Пол:
Мъже
Стил:
Мода И Ежедневното Функциониране
Характеристика:
Пълен Календар
Форма На Корпуса:
Кръг
Вид На Материала На Лентата:
Дъвка
Дължината На Лентата:
22cm

Избор на клиенти