Категории

.

Категории

.

Hot New Mini 300M USB WiFi adapter Wireless wifi dongle Network Card 802.11 n/g/b wi fi LAN Adapter

Hot New Mini 300M USB WiFi adapter Wireless wifi dongle Network Card 802.11 n/g/b wi fi LAN Adapter

BGN 13.00 BGN 14.08

Наличност
Налично


Жешка Нов Мини 300 МЕТРИ USB Wi Fi адаптер за Безжичен wifi dongle Мрежна Картичка 802.11 n/g/б wi fi LAN Адаптер
Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет
Целосно тестирани за работа со Малина Пи 2 Моделот Б 1 GB
Поддржува 802.11 e Qo S Подобрување (WMM)
Поддржува 802.11 h TPC, Спектар на Мерење на
Поддржува 802.11 јас (WPA, WPA2). Отворени, shared key, и пар-мудро копче
Компактна големина
Спецификации :
Стандард : IEEE 802.11 b/g/n
Интерфејс : USB 2.0 и 1.1 во согласност
Антена Тип : Внатрешна
Потрошувачка на енергија : Пренесува

Основни характеристики

Пакет:
ДА
Тип:
Безжичен
Статут На Продукти:
Склад
Стил:
Външен
тип безжичен модем:
WCDMA, LTE
Вид На Интерфейса:
USB
търговска марка:
Huawei
Номер На Модела:
300 Mbit / s, Wi-Fi донгл

Избор на клиенти