Категории

.

Категории

.

Нов Wlan 2-в-1 Killer Wireless 1535 802.11 A/b/g/n / ac + Bluetooth 4.1; M. 2 2230 Wifi Card Мрежа 802.11 ac 867mbps Ethernet

Нов Wlan 2-в-1 Killer Wireless 1535 802.11 A/b/g/n / ac + Bluetooth 4.1; M. 2 2230 Wifi Card Мрежа 802.11 ac 867mbps Ethernet

BGN 43.00 BGN 44.78

Наличност
Налично

Спецификации за Убиец Безжична-AC 1535 : Поддршка за 802.11 a/b/g/n/ac со две просторни стримови Max безжична автопат на 867 Mbps Поддржува 20/40 MHz канал за проток на 2.4 GHz + 20/40/80 MHz во 5 GHz, Интегрирана Bluetooth 4.1 Убиец Extreme Range Технологија (Tx BF, MU-MIMO, надворешни засилувачи) Заостануваат и Латентност за Намалување на Технологија за ниска латентност игри на среќа/Vo IP Напредни Поток Откривање на апликацијата за Автоматско откривање стан приоритизација (default највисок приоритет на игри/видео/глас) 4 индивидуализира мрежа приоритет нивоа пропусниот Опсег следи и кориснички-дефинирани проток граници (по апликација) во Реално време и историски мониторинг на учинокот на Wi-Fi аналитичар (динамички мерки АП јачината на сигналот, канал употреба) Поддржува Double Shot Про Технологија : Користете Убиец Ethernet и Убиец Wi-Fi заедно за throughup до 1.867 Mbps; се даде приоритет на сообраќај помеѓу Убиец Ethernet/Wi-Fi; се користи на повеќе широкопојасен интернет конекции

Основни характеристики

документ:
CE
Приложение:
Лаптоп
Номер На Модела:
убиец 1535
Добър:
Вътрешен
Приложим Вид Мрежа:
Fast Ethernet
Пакет:
No
Безжичен Протокол:
802.11 n
Скорост На Пренос На Данни:
600 Mbps
търговска марка:
WDXUN
Скорост На Трансфер На Данни По Локалната Мрежа:
1000 Ethernet
Скорост На Пренос На Данни:
867 Mbps
Тип:
Безжичен
Вид На Интерфейса:
NGFF
Гнездо За Адаптер:
NGFF
Статут На Продукти:
Склад
Честотен Обхват:
2,4 Ghz/5 Ghz
Безжичен Протокол:
802.11 a/b / g

Избор на клиенти