Категории

.

Категории

.

46-49 мм, метални ускори пръстени обектив адаптер комплект филтри

46-49 мм, метални ускори пръстени обектив адаптер комплект филтри

BGN 2.00 BGN 2.64

Наличност
Налично


Опис На Производот
1. Посебни воздухопловство алуминиум легура, висока цврстина, отпорност, пресврт и притисок. Обработка процес.
2. Површински третман : висок-mesh песок експлозија машина и квалитет во боја чиста мат црна или сребрена. Ултра-ниска хемиски остатоци, во прилог да се солидна!
3. Фонт за Ракување : Font јасно missi&n, свила скрининг на не-mimeo, во прилог да се солидна!
Пакет Се Вклучени :
46mm-49mm Чекор-up прстен x 1
Користење На Чекор До И Чекор Надолу Прстени За Да Се Подобри Слики
Она што е чекор до прстен
Чекор до прстени, исто така познат како адаптерот прстени, ќе ви овозможи да користат филтри и додатоци кои не се со иста големина како вашиот камери, леќи. Леќи и филтри дојде во голем број на видови и големини и, за жал, тие не секогаш се вклопуваат заедно правилно. За среќа, тука е чекор нагоре или чекор надолу за филтер за само за било која потреба.
Како чекор до прстени работа
Чекор до прстени обезбеди начин да се вклопи во поголем дијаметар филтер или додаток кон помали леќа. На чекор до прстени завртки на вашиот леќи провира и обезбеди поголем нишка со со вас, тогаш може да се закачите на други елементи вклучени повеќе чекор до прстени.
Како чекор надолу прстени работа
Чекор надолу прстени работат на истиот начин, но наместо да обезбеди начин да се закачите на помали додатоци и филтри за поголеми леќи.
Важно е да се напомене дека обично, подалеку од објективот ќе се одржи филтер полошо оптика ќе биде. Тоа е секогаш најдобро да се погледне за најтенкиот адаптер прстен кој може да се најде како тие ќе се задржи на филтер во близина на објективот.

Основни характеристики

Съвместим Марка:
CANON, Sigma, Panasonic, Olympus, Pentax, Samsung, NIKON, Sony, Minolta
търговска марка:
Иннива
Номер На Модела:
46-49
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)
Цвят:
Черен
Доставка:
бърз
is_customized:
Yes
Калибър:
46-49

Избор на клиенти