Категории

.

Категории

.

10-1000x ws2812B радиатор индивидуално адресуемый rgb пълноцветен ws2812b led с радиатор dc 5v безплатна доставка

10-1000x ws2812B радиатор индивидуално адресуемый rgb пълноцветен ws2812b led с радиатор dc 5v безплатна доставка

BGN 5.00 BGN 5.20

Наличност
Налично


10 - 1000x ws2812 B heatsink поединечно addressable rgb полна боја ws2812b поведе со heatsink dc 5v бесплатен превозот
Карактеристики и Придобивки l Интелигентни обратна поврзете заштита, напојување обратна врска не ја оштетува IC. l контрола коло и LED споделување на единствениот извор на енергија. l Контрола коло и RGB чип се интегрирани во еден пакет од 5050 компоненти, се формира целосна контрола на пиксели точка. l вградената сигнал преобликување коло, по бран преобликување на следното возачот, обезбеди бран-форма нарушување не се акумулира. l Вграден електричен ресетирате коло и моќ изгубени ресетирате коло. l Секој пиксел на три основни бои може да се постигне 256 осветленоста на екранот, завршен 16777216 боја полн колор дисплеј, и скенирање фреквенција не помалку од 400 Hz/s. l Cascading порта за пренос на сигналот со една линија. l Било кои два точка на оддалеченост повеќе од 5m пренос на сигналот без никакви зголемување коло. l Кога refresh стапка е 30fps, каскада број не се помалку than1024 поени. l Испраќање на податоци со брзина на 800 Kbps. l боја на светлина се многу доследни, цена-ефикасен. II.Апликации l Полна боја модул, Полна боја мека светла светилка лента. l LED декоративни осветлување, Внатрешна/надворешна LED видео нерегуларни екран. III.Општ опис WS2812 B е интелигентна контрола LED извор на светлина кои го контролираат коло и RGB чип се интегрирани во еден пакет од 5050 компоненти. Тоа внатрешни вклучуваат интелигентни дигитални порта податоци latch и сигнал преобликување засилување вози кола. Исто така, вклучуваат прецизност внатрешен осцилатор и 12 V напон програмабилни постојан струја контрола дел, ефикасно обезбедување на пиксели точка светла боја висина конзистентна.

Основни характеристики

Цвят:
10шт Бяло, 10шт черно, 50шт Бяло, 50шт черно, 100шт Бяло, 100шт черно, 200шт Бяло, 200шт черно, 500шт Бяло, 500шт черно, 1000шт Бяло, 1000шт черен
Тип Елемент:
Led модули
документ:
RoHS, CE, CCC
Височина:
3
Номер На Модела:
WS2812B
Дължина:
10
Ширина:
10
търговска марка:
теопек
Напрежение:
DC5V

Избор на клиенти