Категории

.

Категории

.

Полуавтоматный през цялата Лаблер бутилки,слипчивый стикер,машина за поставяне на етикети за бутилки

Полуавтоматный през цялата Лаблер бутилки,слипчивый стикер,машина за поставяне на етикети за бутилки

BGN 684.00 BGN 720.00

Наличност
Налично

МТ-50 Висока ефикасност Полу-авто Круг Шише Етикетирање Машина
Функција
1. Погоден за етикетирање круг шише во различни големини
2. Ефикасноста е толку висока како 40 компјутери/минути
3. Позицијата на шишето е прилагодлив
4. Етикетирање влијаат е совршен, нема набори, не меур, одделение високо, за да се зголеми конкурентноста на производот
5. Направени на сосема САЛАДИН и сензор и други електронски компоненти, перформанси е постабилна
6. Модуларен дизајн, лесен за одржување и поправка ниски трошоци
7. Висока точност и со голема брзина, издавање & етикетирање автоматски, многу лесно да се работи
8. Инсталиран со код печатач, кодови етикетата директно додека етикетирање е постапка, повеќе погодно и ефикасно
9. Позицијата на кодексот печатач и печатење време е прилагодлива според вашите барања
Технички параметри
Модел
МТ-50
Напон
220 V 50 Hz/110 V60 Hz
Моќност
220 W
Етикета брзина
25-50 компјутери/мин
Етикета точноста
±0.5 mm
Етикета се Тркалаат внатрешен дијаметар
≥ 75mm
Max. етикета се тркалаат дијаметар
≤ 275mm
Шише дијаметар
20mm-120mm
Ширина на Етикетата
26-150mm
Должина на етикетата
25-280mm
Печатач
никој
Машина Со Големина
65*45*65cm
Бруто тежина
35kg
машина слики
Етикетирање примерок

Основни характеристики

Мощност (W):
220 W
Източник На Захранване:
Електрически
Номер На Модела:
МТ-50
Напрежение На Тока (В):
220v / 110v
документ:
CE
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
Име на продукта:
машина за поставяне на етикети, кръгли бутилки
Функция:
слипчивый обозначи стикер
диаметър на бутилката:
20-120мм
Дължина на етикета:
25-280мм
Ширина на етикетите:
26-150мм
Напрежение:
220V 50Hz/110V60Hz
силата на:
220 W
Скорост на етикета:
25-50 бр. / мин.
Точността на етикета:
±0,5 мм
Waranty timr:
1 година

Избор на клиенти