Категории

.

Категории

.

Ръчен електрически слипчивый апликатор на етикета кръгла бутилка MT-50

Ръчен електрически слипчивый апликатор на етикета кръгла бутилка MT-50

BGN 684.00 BGN 720.00

Наличност
Налично

МТ-50 Висока ефикасност Полу-авто Круг Шише Етикетирање Машина
Функција
1. Погоден за етикетирање круг шише во различни големини
2. Ефикасноста е толку висока како 40 компјутери/минути
3. Позицијата на шишето е прилагодлив
4. Етикетирање влијаат е совршен, нема набори, не меур, одделение високо, за да се зголеми конкурентноста на производот
5. Направени на сосема САЛАДИН и сензор и други електронски компоненти, перформанси е постабилна
6. Модуларен дизајн, лесен за одржување и поправка ниски трошоци
7. Висока точност и со голема брзина, издавање & етикетирање автоматски, многу лесно да се работи
8. Инсталиран со код печатач, кодови етикетата директно додека етикетирање е постапка, повеќе погодно и ефикасно
9. Позицијата на кодексот печатач и печатење време е прилагодлива според вашите барања
Технички параметри
Модел
МТ-50
Напон
220 V 50 Hz/110 V60 Hz
Моќност
220 W
Етикета брзина
25-50 компјутери/мин
Етикета точноста
±0.5 mm
Етикета се Тркалаат внатрешен дијаметар
≥ 75mm
Max. етикета се тркалаат дијаметар
≤ 275mm
Шише дијаметар
20mm-120mm
Ширина на Етикетата
26-150mm
Должина на етикетата
25-280mm
Печатач
никој
Машина Со Големина
65*45*65cm
Бруто тежина
35kg
машина слики
Етикетирање примерок

Основни характеристики

Мощност (W):
200 W
Източник На Захранване:
Електрически
Номер На Модела:
МТ-50
Напрежение На Тока (В):
220v / 110v
документ:
CE
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
Име на продукта:
машина за поставяне на етикети, кръгли бутилки
Функция:
слипчивый обозначи стикер
диаметър на бутилката:
20-120мм
Дължина на етикета:
25-280мм
Ширина на етикетите:
26-150мм
Напрежение:
220V 50Hz/110V60Hz
силата на:
220 W
Скорост на етикета:
25-50 бр. / мин.
Точността на етикета:
±0,5 мм
Waranty timr:
1 година

Избор на клиенти