Категории

.

Категории

.

Тип миксер прах SH-10 с триизмерна качанием, машина за смесване на прах 3D смесване на прах (220V 50HZ)

Тип миксер прах SH-10 с триизмерна качанием, машина за смесване на прах 3D смесване на прах (220V 50HZ)

BGN 6494.40

Наличност
Налично


SH-10 Тип Прав Миксер Со Три-Димензионални Замав, 3 D Прав Меша Машина мешаат прав
Answer : ___________________________ Note :
1.Таму се и двете 110 V 60 HZ и 220 V 50 HZ за SH серија 3 D Прав Меша Машина, pls љубезно дозволете ми да знам што е напон во вашето работно место.
2.На SH серија 3 D Прав Меша Машина е испратена од DHL и Fed Ex стандардно од Кина. Ве молиме љубезно дозволете ми да знам што пратката е погодност за вас.
Вовед :
На SH серија се нов тип миксер машини широко се користат во фармацевтската, хемиската, прехранбени производи, индустрии и научно истражувачки единици. Тие се погодни за мешање во прав или гранули материјали со добар проток својства.
Оваа машина е погоден за мешање на суво-прав материјал на фармацевтската, хемиската и прехранбената индустрија. Тоа се користи за мешање во рамномерно и брзо помеѓу различни дел и финост на материјали. Со принципите на работа кога машината е во работењето. Поради трчање акции на мешање на резервоар во мулти насока, сега и потсмев на различни видови на материјали кои се брзо нагоре во процесот на мешање. Во исто време,феноменот се избегнува, дека општеството и сегрегацијата на материјал во гравитација сооднос caning поради центрифугалните сили во нормален миксер и исклучително добар ефект може да се добијат. Серија Мулти насочено Движење Миксер се состои од база, возење систем. Електричен систем за контрола, мулти-насочен, движење механизам и мешање на резервоарот. На мешање на резервоар за да се биде во контакт со материјали е направена на квалитетен не ' рѓосувачки челик, со и внатре и надвор од резервоарот огледало полиран.

Основни характеристики

Обемът на работната купички (чаши):
10л
документ:
CE
Номер На Модела:
Ш-10
търговска марка:
капсулкн
Функция:
Смесване
Напрежение На Тока (В):
220V
Мощност (W):
0,55 кВт
Аксесоари:
Смесителна Машина
Обемът на ДДС (л):
10
Макс. Обемът на подаване (л:
8
Макс. С подаването тегло(KG):
5
Ротационната скорост на главния вал(r / min):
0-15
Мощност (kw):
0.55
силата на:
220V 50HZ
Име:
3D машина за смесване на прах

Избор на клиенти