Категории

.

Категории

.

Оптичен одножильный коллиматор 2.78 мм стъклена тръба оптичен коллиматор C-lens Collimator FC/APC конектор 0.9 mm SM 1M

Оптичен одножильный коллиматор 2.78 мм стъклена тръба оптичен коллиматор C-lens Collimator FC/APC конектор 0.9 mm SM 1M

BGN 27.18

Наличност
Налично


Опис :
Collimator е направен од capillary pigtail и Glens кои се усогласени прецизно. Леќата се, главно, C - Леќа (сферични) и G - Леќа (авион) два вида.За пакување цевка, постојат главно два вида : стаклена цевка и позлатени цевка .Со различни capillary дијаметар, доаѓа избор на надворешен дијаметар на collimator.Функцијата на влакна collimator е излез од оптички влакна во collimating светлина (паралелно светлина), или да се надворешниот свет паралелно светлина (паралелно) апроксимација заедно во оптички влакна пренос.На производи се широко се користи оптички уреди или оптички полето на истражување и експеримент.
Карактеристики
Ниска Вметнување На Косата
Високи Се Вратите На Тежината
Висока сигурност и стабилност
Апликации
1. Isolators
2. Circulators
3. Прекинувачи
4. WDM
5. Процесирање на сигналот
Спецификации
Параметри
Стр Одделение
Оценка
Бранова должина (nm)
1310 30nm,
1550 30nm ,
1310/1550 30nm,
980/1550 30nm
или прилагодени
Вметнување На Тежината На (Typ.) (d B)
0.17
0.20
Вметнување На Косата (Макс.) (d B)
0.20
0.25
Се вратите на Тежината (d B)
65
60
Зрак, Дијаметар (mm)
Оперативен Температура ( ° C)
-20~ + 75
Складирање Температура ( ° C)
-40~ + 85
Димензии (mm)
3.2×9 или 10мм метална цевка ,
2.78×9mm стаклена цевка или прилагодени
Влакна со дијаметар
250um Голи влакна или 900um лабава цевка
Забелешка : Работната Далечина е 10мм
Со Нарачување Информации
Леќа Тип
S CL=C - Леќа
S GL=G - Леќа
Бранова должина
13=1310nm
15=1550nm
35=1310/1550nm
98/15=980/1550nm
Одделение
P=P Одделение
A=A Одделение
Работната Далечина
05=5mm МД
06=6mm МД
...
70=70mm МД
Влакна со дијаметар
Б= 250um Голи влакна
L=900um лабава цевка
Влакна Должина
A=1.

Основни характеристики

търговска марка:
jyttek
Номер На Модела:
JYT-FOC15FA
Предмет на:
оптичен коллиматор
Тип На Обектива:
C обектив
Дължина на вълната:
1550 nm
Диаметърът на влакното:
900um свободна тръба
Дължина влакна:
1M
Размери (mm):
2.78X9MM или 10mm
Тип На Фибри:
SMF-28
съединител:
FC/APC
работно разстояние :
10мм

Избор на клиенти