Категории

.

Категории

.

Kelushi Fiber Optic FTTH Tool Kit with ФК-6S Fiber Cleaver and Optical Power Meter 5 Visual Fault Locator 1MW Тел стриптизьорка

Kelushi Fiber Optic FTTH Tool Kit with ФК-6S Fiber Cleaver and Optical Power Meter 5 Visual Fault Locator 1MW Тел стриптизьорка

BGN 71.07

Наличност
Налично


Опис на производот Преносни optical power meter е прецизен и потрајни рачни метар наменета за инсталација, работа и одржување на оптички влакна мрежа. Тоа е компактен уред со вклучите светлото и авто моќ-исклучување на способноста. Покрај тоа, таа обезбедува ултра-широк мерен опсег, висока точност, корисникот авто-калибрација функција и универзална порта. Во прилог, тоа покажува линеарен индикатори (m W) и не-линеарни индикатори (d Bm) во еден екран во исто време. Спецификации : бранова Должина(nm) : 800~1700nm Детектор : In Ga As Мерен Опсег (d Bm) : -70~+10 Неодреденост : ±0.2(5%) Калибриран бранова Должина(nm) : 850,980,1300,1310,1490,1550 Резолуција(дп) : Линеарна индикација : 0.1% Loharithmic индикација : 0.01 d Bm Оптички Конектор : ФК/ Универзален адаптер 2.5 mm Напојување : Алкална Батерија(3 АА ОД 1,5 V батерии) Батерија работното Време : 240 h со 1.5 V Батерија(3) Оперативни Температура : -10 ~ +60 C Температура на Чување : -25 ~ +70 C Релативната Влажност : 0 95% (не-кондензирање) Димензија(mm) : 190×100×48 Тежина : 600g Влакна Секира ВО странска валута-6 S Карактеристики и Функции : висок квалитет влакна сечење нож (се препорачува за FTTH ладно заварување, топло се топи конекција не е препорачливо за употреба на овој став). Едноставна операција; еден основни влакна за еден режим или се multimode сечење; 12 сечење крајот лице; сечилото долг живот; да прилагодувате пилинг должина е : 5~20mm; технички спецификации : влакна големина : 125um; кожата дијаметар : 250~900um.
1. Ние прифаќаме Зачувам. Можете да Платите преку Alipay, Виза, Мастеркард, Western Union, Банкарски трансфер на Ali Express.
2. Ве молиме да направи плаќање, како е можно поскоро, така што ќе може да се добие објект од порано.

Основни характеристики

Номер На Модела:
xggbb
търговска марка:
КЕЛУШИ

Избор на клиенти