Категории

.

Категории

.

Комуникационно поле евтини Jw3208a -70~+6dbm преносим оптичен електромера

Комуникационно поле евтини Jw3208a -70~+6dbm преносим оптичен електромера

BGN 65.60

Наличност
Налично


Карактеристики
Корисникот само калибрација функција
Удобно LCD дисплеј и изборни светлото LCD дисплеј поддржува ноќ операција
Енергија мерења во d Bm или mw и вметнување на косата во d B
Ниско ниво на потрошувачката на батеријата, повеќе од 240 часа непрекинато работење време за три 1.5 V алкални батерии
Факултативна 10 минути Автоматско исклучување функција
Апликации
Одржување во Телеком
Одржување CATV
Тест Лабораторија на оптички влакна
Други Оптички Влакна Мерења
Спецификација Модел JW3208 A JW3208 C бранова Должина(nm) 800~1700nm Детектор In Ga As Мерен Опсег (d Bm) -70~+6 -50~+26 Неизвесност ±5% Калибриран бранова Должина(nm) 850,980,1300,1310,1490,1550 Резолуција(d B) 0.01 d Bm Оптички Конектор ВО странска валута (заменлив SC,ST) / како и 2,5 mm компанијата(Ова значи универзален адаптер+ВАЛУТНА адаптерот не SC ST ВАЛУТНА три adaptors) Напојување Алкална Батерија(3 АА ОД 1,5 V батерии) Батерија работното Време 240 h со 1.5 V Батерија(3) Оперативен Температура(°C) -10 ~ +60 °C, Температура на Чување(°C) -25 ~ +70 °C Релативна Влажност од 0 до 95% (не-кондензирање) Димензија(mm) 175x82x33 Тежина 310g
Стандард Пакети
МОДЕЛ
ВКЛУЧУВА
Сите Модели JW3208
JW3208 Optical Power Meter, Заштитни Гумени се Подигне, Прирачник за Корисникот, и Мека за носење.
Повратни информации :
1. Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач да се заврши трансакцијата.
2. Ние одржување на високи стандарди извршување на 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас.
3. Добрата комуникација може да ги реши сите проблеми, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние веднаш ќе ги реши проблемите што се доживува
Плаќање :
1.

Основни характеристики

търговска марка:
jyttek
Номер На Модела:
JW3208A
Диапазон от дължини на вълната(Nm):
800-1700
Вид Детектор:
Ингаас
Калиброванная Дължина На Вълната:
850,980,1300,1310,1490,1550
Обхват на измерване(стока):
-70~+6
Несигурност:
±5%
оптичен конектор:
FC (сменяеми SC, ST) /, както и 2,5 мм универсални

Избор на клиенти