Категории

.

Категории

.

Черно BaoFeng преносим радио UV-B6 двойна лента VHF UHF двустранно Радио 136-174 Mhz и 400-470 Mhz Уоки Токи hf Радио предавател

Черно BaoFeng преносим радио UV-B6 двойна лента VHF UHF двустранно Радио 136-174 Mhz и 400-470 Mhz Уоки Токи hf Радио предавател

BGN 51.14

Наличност
Налично


Црна Bao Feng преносни радио УВ-Б6 Двојна Бенд UHF VHF двонасочна Радио 136-174 MHz&400-470 MHz Воки Токи hf Радио Transceiver
Општи
Фреквентен Опсег : VHF 136-174 MHz (Rx/Tx). UHF 400-470 MHz (Rx/Tx);
65 MHz ~ 108 MHz (Само комерцијална FM радио прием)
Меморија канали : До 99 канали
Фреквенција стабилност : 2.5 ппм.
Фреквенција чекор : 5 KHz/6.25 KHz/10 KHz/12.5 KHz/20 KHz/25 KHz
Антена отпорност : 50Ω
Оперативен температура : -20°C до +60°C
Напон : Литиум-јонска 7.4 V/2000m Ah
Режим на Работа : Едноставен или полу-дуплекс
Должност циклус : 03/03/54 мин (Rx/Tx/екранот во Мирување)
Димензија : 113x58x36 mm
Тежина : 208g (вклучена батерија+ антена)
Предавателот
RF моќ : 5 W/1 W
Тип на модулација : 16 KØF3 E/11 KØF3 E
Максималното отстапување : ≤ ±5k Hz / ≤ ±2.5 k Hz (W/N)
Содржи :
1x BAOFENG УВ-Б6 FM двонасочна Радио Тело (не е вклучен батеријата)
1x 7.4 V/2000m Ah Батеријата
1x Антена
1x Полнач
1x Спојувалка за Каиш
1x Рака на Рака
1x User Упатство
♣ Сите големи кредитни картички / Пари Booker/QIWI Паричник се прифатени преку secure уплатата ЗАЧУВАМ . ♣ Ние прифаќаме alipay тука.
♣ Предмети ќе биде предаден, откако уплатата примена.
♣ Правејќи се дека адресата што треба да се пополнат е точно,ако не,ве молиме да не информирате право еден со оставање на порака во ред страница.
♣ Во денешно време имаме соработка со DHL/EMS/Кина Пост Воздух Mail/Хонгконг Пост Воздух Mail/Сингапур Пост Воздух Mail.
Бесплатен Превозот избор ќе се промени според детали поштата превозот состојба.
♣ Ние може да се направи замена или враќање кога не сте задоволни со купување.
♣ За било размена или враќање на средствата ,ние треба стоката во тоа е оригинална состојба .Купувачи се плати за враќање превозот цена.

Основни характеристики

Обхват На Разговор:
3-5 км в открити местности
Максимален Обхват:
3 км-5 км
Номер На Модела:
baofeng uv-b6
Канал За Съхранение На Данни:
99
Is_Display:
ДА
Тип:
Аксесоари
Размери:
38X58X120mm
Честотен Обхват:
136-174 Mhz и 400-470 Mhz
търговска марка:
Баофэн
Тип Уоки-Токи Уоки Токи:
Преносим
Материал:
Пластмаса
Характеристики:
преносим KV - радио
Батерия:
Литиево-йонна батерия с капацитет 2000 mah
Тип Уоки-Токи Уоки Токи:
Преносим
Дисплей:
Двоен Дисплей
Контролирано Напрежение На Тока:
7.4 В
Тип антена:
SMA-F
Характеристика:
радио

Избор на клиенти