Категории

.

Категории

.

YILONG 4'x6 ' Tabriz silk carpet vantage античен бежови копринени килими ръчна изработка за продажба (RSL047A4x6)

YILONG 4'x6 ' Tabriz silk carpet vantage античен бежови копринени килими ръчна изработка за продажба (RSL047A4x6)

BGN 3763.00 BGN 5376.00

Наличност
Налично

YILONG 4'x6 " Tabriz свила тепих поволна антички беж рачно изработени свила килими за продажба (RSL047 A4x6)
Килим Бр. RSL047 A4x6
Занаети Рака заврзана
Материјал S ilk
Големина 4ft x 6ft (x 122cm 183cm)
Превозот Бесплатен превозот+врата до Врата услуга
Плаќање Онлајн плаќање или Т/T, Western Union, Paypal, итн.
Квалитетот 230 линии; 367 kpsi (570,000 јазли/м 2 )
* Рачно Изработени Свила Килим Фотографии *
Овој килим е 100% handknotted. Производство на време : Околу. 6 месеци. Овој килим е направен од казна свила. Големина : 4ft x 6ft (x 122cm 183cm) ве Молиме да го видите прекрасниот дизајн и живописни бои. Ве молиме погледнете го убаво класичен дизајн. Ве молиме погледнете го густа назад на овој килим.
~ Ние сме фабрика!
~150 години историја; 9000 ткајачки ~
~ Ова Килим прикажана тука е во парк!
~ Ние можеме да брод за вас денес!
* Како ги Направи овие Прекрасни Свила Килими *
100% Направени од страна на Страна, Јазол од Јазолот Трпеливо
* Клиентот посети Yilong *
Yilong има продаваат рачно изработени свила тепих на над 60 земји во светот.
* Пакување и Испорака *
Валани за мали димензии килими, Укината за големи димензии килими; Бесплатен превозот
- FAQ / Ние сме секогаш во вашата УСЛУГА -
1.Плаќање Корисниците може да направи плаќање преку онлајн. Исто така, ја прифати Т/T) или Western Union.
2. Превозот Обично ќе брод на килим од DHL/UPS/Федекс/ТНТ експрес со бесплатен превозот, ова е врата до врата брза испорака услуга, пристигнуваат од целиот свет во рок од 5 - 9 дена.
3. Царина Царинска фактура ќе биде напишан со мала вредност, поголемиот дел од времето нема царина потребно. Ако имате посебни барање за царински проблем, ве молиме контактирајте со нас слободно.

Основни характеристики

Размер:
122cm x 183cm
Материал:
100% коприна
Воспользуйся:
Етаж, Молитва, Хотел, Къща
Номер На Модела:
RSL047A4x6
Възрастова Група:
Възрастни
is_customized:
Yes
Вид На Модела:
Цвете
търговска марка:
ЙИЛОНГ
Дизайн:
Персийски език
Характеристика:
Противоскользящее Средство
Техника:
ръката е свързана възел
Качеството на килима:
230 линии; 367kpsi (570 000 възли / м2)
Размер:
4ft x 6ft (122cm x 183cm)
Опис:
20 000 бр персийски килим
Характеристика:
Моющийся мат с ръчно възел
Обувки за обслужващия персонал:
Подгонянный Изтривалка Дизайн & Приемлив Размер

Избор на клиенти