Категории

.

Категории

.

F18926 HC-SR501 модул инфрачервен сензор за човешкото тяло, настройте IR пироэлектрический инфрачервен модул за детектор за движение PIR

F18926 HC-SR501 модул инфрачервен сензор за човешкото тяло, настройте IR пироэлектрический инфрачервен модул за детектор за движение PIR

BGN 2.00 BGN 2.32

Наличност
Налично

РК-SR501 Човечкото Тело Инфраред Сензор Модул Прилагодување IR Pyroelectric Инфраред ПИР Детектор на Движење Модул
Карактеристики :
1. автоматско : кога некој влегува сетилните опсег е влезен високо ниво, луѓе, живеејќи со индукција опсег е автоматски одложен затворање на високо ниво. Излез ниско ниво.
2. светло контрола (опционално) : модул е да се издвои една локација, можете да поставите фотографија контрола, или силна светлина во текот на денот без индукција. Светло контрола е изборен функција, фабрика photoresistance не е инсталиран. Ако сакате, ве молиме да ги купите photoresistance инсталиран.
3. две предизвика начини : l не се повторливи, h може да се повтори. Скокач опција defaults да h.
A. не повторливи активирањето на владата : по сензор излез високо ниво, доцнењето е завршена, на излез автоматски ќе се промени од висок ниско ниво.
Б. може да се повтори предизвика начин : дека индукција излез високо ниво Hou, во губеа време став рок, ако има човечки во својата индукција на опсегот во рамките на активности, на неговиот излез ќе има одржува високо ниво, додека луѓето лево Hou само одлагање ќе високо ниво станува ниско ниво (индукција модул откривање на човековите на секоја пати активности Hou автоматски ќе се прошири на доцнењето став, и за конечно еднаш активности на времето за одложување време на појдовни точки).
4. индукција затемнување време (основна поставка : 0.2 дик) : по секоја индукција на индукција модул излез (високо ниво на ниското ниво), можете веднаш да го поставите затемнување време, во ова време на сензорот не прима никаков сигнал сензор.

Основни характеристики

Дължина на кабела:
no
Номер На Модела:
F18926
търговска марка:
XT-XINTE
Статут На Продукти:
Склад
Пакет:
No
Тип:
Инфрачервен Пироэлектрический Инфрачервен Сензорен Модул За Човешкото Тяло
бележка:
за arduino съвместим

Избор на клиенти