Категории

.

Категории

.

2m 5*50 PT100 сензори за контрол на температурата

2m 5*50 PT100 сензори за контрол на температурата

BGN 6.85

Наличност
Налично


2 M 5*50 PT100 Температурни Сензори за Контрола на Нерѓосувачки Челик Thermocouple Сензор Сонда за Температура Мерка
Структура тип без терминал глава
Широко се користи за индустриски или лабораториски да се тестираат опрема температура.
Карактеристики :
Модел : PT100
Температурата опсег : -100°C ~300°C
Терминал контакт : 3 EA (применува 3wire : А, Б, в)
Материјал на заштита цевка(сонда дел) : Нерѓосувачки челик
Материјал на fixxing тема : од Нерѓосувачки челик
Материјал на олово жица : Изолација : тефлон (со електромагнетни штит)
Вкупна должина : 2m
заштита цевка(сонда дел)должина : 50mm(3.93")
сондата дел дијаметар : 5mm(1.96")
Пакетот вклучува :
1 PC Сензор на Температура на

Основни характеристики

Номер На Модела:
PT100 / 2m
Използването на:
Работна обувки
Теория:
Термометър Термодвойка

Избор на клиенти