Категории

.

Категории

.

Елегантен дизайн естествен жълт сапфир Диамант спад обеци вече твърдо бяло злато 18 карата хубав скъпоценен камък за съпруга коледна украса на подарък

Елегантен дизайн естествен жълт сапфир Диамант спад обеци вече твърдо бяло злато 18 карата хубав скъпоценен камък за съпруга коледна украса на подарък

BGN 663.00 BGN 697.60

Наличност
Налично


18 Kt Бело Злато Дијамант Sapphire Обетки
Дијамантите : Природни Дијаманти
Карат Тежина : 0.36-каратно
Намалување На : Круг
Јасност : SI
Боја : G-H
Blue Sapphire : Вистински Природен
Карат Тежина : 0.24 кт
Намалување на : Принцезата 2,5 mm
Јасност : VS
Метал Тип : Цврсти 18kt Злато-Бела
Злато Тежина (грами) : 1.91 g
Стил : Дијамант Sapphire Обетки
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се прилагоди за да одговара на една специфична големина/форма центар камен. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Метал надградба на 18 K Бела/Жолта/Розово злато, исто така, е на располагање по барање. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.

Основни характеристики

Тип Обеци:
Обеци-Капки
Глоба или мода:
Добре
Формамодел:
Растение
Случай:
Парти
търговска марка:
ЛАНМИ
Стил:
Класически
Номер На Модела:
WE050
Номер На Сертификат:
00
Тип На Метали:
Бяло Злато
Пол:
Жени
Тип Сертификат:
NGSTC
Централен Камък:
Сапфир
Страничната Камък:
диамант
Метален Печат:
18 карата
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)
Приложение:
Годеж, Сватба, Парти
is_customized:
Yes
Централен Камък:
Жълт Сапфир
Злато:
Бяло злато 18 карата
Основната Кройката Камък:
Принцеса 2,5 мм
Тип Сертификат:
Няма

Избор на клиенти