Категории

.

Категории

.

2018 за volvo vida dice диагностичен кабел професионален четец за кодове скенер най-доброто качество на безплатна доставка

2018 за volvo vida dice диагностичен кабел професионален четец за кодове скенер най-доброто качество на безплатна доставка

BGN 159.84

Наличност
Налично


Топ 3 Причини се Добие Volvo Vida Коцки
1. Верзија На Софтвер : 2014
3. Ажурирање од Страна на CD-то
Answer : ___________________________ Note : 1. тоа го поддржува Volvo модели на автомобили од 1999 година
2.За Поддршка На Системот : Win7 Само
3. Нашите Volvo Vida Генерал не Поддржува Bluetooth
за Volvo Vida Генерал Опис :
1.ГЕНЕРАЛ - Дијагностички Комуникациска Опрема, е алатка која се користи заедно со VIDA сите-во-едно за да комуницира со возилото.Комуникација го прави дијагностицирање и решавање на проблеми возилото е можно, како и симнување на софтвер.
2.ГЕНЕРАЛ има интегриран ХИДРАТИ кабел, која е поврзана со возилото дијагностички штекер. Кога се поврзувате со возилото, ГЕНЕРАЛ се напојува додека батеријата е наполнета.
3.ГЕНЕРАЛ има виткање кука, кој е дизајниран за да виси на единица од еден од зграби се справува во возило за пример.
4.ГЕНЕРАЛ е опремен со четири статус на Led диоди кои го покажуваат статусот на софтвер, USB и Bluetooth комуникација и интерфејс со автомобил.
5.На крајот на модулот, постои DC влез каде батерија кабел или адаптер(12 V) може да биде поврзан. На адаптер се користи кога надградба и решавање на проблеми на КОЦКИ.
6.Во другиот крај на единицата, има отстранлив капак кој може да се отстрани со свртување на завртката на капакот.
за Volvo Vida Генерал Функција :
1.Администрација - Општи информации, дизајн и функција
2.Стандардни компоненти, услугата материјали и потрошен материјал. Општи информации (меѓу другото, контрола модули, СРС, на општата безбедност)
3.сервис и одржување
4.Моторот со монтажа и опрема
5.Електричниот систем
6.Моќта на пренос
7.Сопирачки
8.Суспензија и волан
9.Спрингс, амортизер и тркала
10.Телото и ентериер - меѓу другите работи, дијагностика, дизајн и функција, поправка и резервни дел информации
11.Други - специјални возила, на пример, амбулантни возила, полициски автомобили. Компоненти кои отстапуваат од стандардот.

Основни характеристики

Тип Елемент:
Четци На Кодове И Инструменти За Сканиране
Версия На Софтуера:
Най-нови
Хардуерна Версия:
Най-нови
търговска марка:
RCOBD
Обновяване На Софтуера:
ДА
специални характеристики:
локална мрежа
Гаранция:
една година
Поддръжка:
on line teamviewer

Избор на клиенти