Категории

.

Категории

.

SpeTool White Ceramic Cuticle Bit Clean Small Needle Shape Medium Grit For Electric Manicure Machine Pro Nail Art Tool ST030201

SpeTool White Ceramic Cuticle Bit Clean Small Needle Shape Medium Grit For Electric Manicure Machine Pro Nail Art Tool ST030201

BGN 11.00 BGN 14.30

Наличност
Налично


Spe Tool Бела Керамички Cuticle Чисти Малку Мала Игла Форма Медиум Ронки За Електрична Нокти Машина Про Помине Уметност Алатка ST030201
Се користи за нокти проширување и cuticle чисти, тоа го прави полесно да ја поднесат гел или акрил на ноктите.
Глава Дијаметар : Φ1.6mm (0.06 инчи)
Глава Должина : 7mm (0.28 инчи)
Месо тело со Дијаметар : 2.35 mm (Прибл. 3/32inch)
Ронки На Ниво : Медиум
ПРЕДНОСТИ :
1. Антибактериски;
2. Не затнување;
3. Отпорен на корозија - нема рѓа;
4. Топлина отпорни - да се спречи прегревање штета;
5. Одлична трајност и врвни перформанси.
ЗАБЕЛЕШКИ :
1. Проверете помине вежба битови пред употреба;
2. Секогаш носат око-заштитна безбедност очила;
3. За професионална употреба само;
4. Не го користете, ако тоа е падна;
5. Да се чува вон дофат на деца;
6. Disinfect помине вежба битови по употребата.

Основни характеристики

Тип Елемент:
Електрическа Маникюрная Бормашина И Аксесоари
Размер:
1.6 x 7mm
Номер На Модела:
ST030201
търговска марка:
Спецул
Тип Штепсельных Вилици:
Универсален
Тип Елемент:
тренировка за нокти
метериал:
циркониевая керамика
Диаметър На Главата:
1,6 мм (0,06 инча)
Дължина На Главата:
7 мм (0,28 инча)
Ниво На Песъчинки:
Среден

Избор на клиенти