Категории

.

Категории

.

ZOOYA Диамант бродерия 5D САМ Диамант живопис червено цвете VaseDiamond живопис кръстат бод цветя планински кристал, бижута CJ417

ZOOYA Диамант бродерия 5D САМ Диамант живопис червено цвете VaseDiamond живопис кръстат бод цветя планински кристал, бижута CJ417

BGN 8.00 BGN 12.16

Наличност
Налично


Бренд : ZOOYA Внимание : Нашата Дијамант Сликарство Е Без Рамка,И Тоа Не Е Завршена,Ќе Треба Да го Завршите Сами. Функција : Плоштадот дијаманти,Дијаманти покривање на платно заврши,тоа е 100% целосна дијамант везови. Материјал : 100% Полн Круг Смола Дијаманти со 477 DMC Бои Употреба : почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок. За рамка : Без Рамка,Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка Платно Пакет : Навивам,Избегне Набори Пакет вклучуваат : комплетна вежба,печатен текстил,алатки. Забелешка : поголема на големината,подобар ефект.
А . Отворете парцела и извади сите дијаманти. Б . Да се придржуваат малку лепак за да го врвот на перото. В . Најдете соодветствува дијаманти користејќи check-листа извезена од страна на платно. Г . Подигнете дијаманти со вежба пенкало. E . Стави дијаманти на вистинското место означено на платно. С . Притиснете на готовиот дел,бидете сигурни дека тоа е цврсто прикачен. Г . Се тркалаат на готовиот сликарство и лице од предната par. H . По завршувањето,можете да го користите соодветна рамка до рамка и висат на ѕидот
Ние секогаш се испрати стоката во рок од 5 дена по вашата исплата. Обезбеди бесплатен превозот преку Кина пост воздух mail и e Packet.Ако сакате да одредите превозот метод, ве молиме да обрнете превозот цена. Подолу е проценет испорака брзина за вашиот избор. Пост воздух mail : 10-60 дена Следење на веб-страница : на локалните пост интернет страницата на канцеларијата e Packet : 7-25 дена Следење на веб-страница : на локалните пост интернет страницата на канцеларијата ЕМС експрес : 5-20 дена Следење на веб-страница : на локалните пост интернет страницата на канцеларијата на курирската служба DHL express : 4-8 дена Следење на веб-страница : dhl.

Основни характеристики

Размер:
20x25cm, 20x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 50x60cm, 55x70cm
Стил:
Европа
Форма На Диаманта:
Кръг
Материал:
Смола
търговска марка:
Зоя
Вид На Модела:
Цвете
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати В Една Тръба
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Форма:
Единична стая
Външната Опаковка:
хартиена торбичка
Област Оклейки:
Пълен
Брой цветове:
30-45
Зона Пробиване:
пълна Диамантена бродерия
Форма На Диаманта:
Снимка на кръгли Диаманта
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация
Тема:
Портрет
Тип Тъкани:
Маслен тампон
Име На Продукта:
Диамантена Живопис Кръст Бод

Избор на клиенти