Категории

.

Категории

.

Ръкоделие Вещица Диамант Бродерия Магьосничество Череп Сам Диамант Живопис Кръстат Бод Прегръдка Crystal Пълен Diamond Набор От Декоративни

Ръкоделие Вещица Диамант Бродерия Магьосничество Череп Сам Диамант Живопис Кръстат Бод Прегръдка Crystal Пълен Diamond Набор От Декоративни

BGN 19.00 BGN 31.84

Наличност
Налично


Needlwork Вештерка Дијамант Везови Магии Черепот Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Прегратка Кристал Целосна Дијамант Поставете Декоративни (BZ501 J154)
Главната Слика Шоу
Големини на располагање : ве Молиме изберете
Материјал : Памук и Квадрат дијамант
употреба : diy дијамант слика; дијамант везови сликарство;
Ставките коишто се вклучени :
1. Доволно смола дијаманти.
2. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.
Дијаманти Галерија
Многу убаво шарени вежба :
Во дијамант сликарство индустрија. вежба фабрика ќе се потрошат дел од енергијата да се направи слика посебни дијамант вежба. и дел од човековите да прават други налози. и нашите студенти производство оддел се фокусира не се подготви специјални дијамант вежба. да одат сите должини.
Постојат два вида на дијаманти : 1 , точка 9 ; 2 , дел 13 .
Постојат 447 бои . Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм .
Платно Галерија
Платно Лепак
Ние ги користиме добар квалитет транспарентен двострано лепливи ленти, лепак нема да успее на -40 степени,ако дијамант заглавени во погрешна позиција,можете да го користите пинцети се сврте надолу и се држи на право место повторно. Платно, дијаманти и лепак се сите еколошки материјали, ние може да помине SGS Тест, тоа е безбедно за детето.
Алатка За Полнење На Екранот
Содржи : Пинцети, правоаголна плоча, мали торби, налепници.
Пакување Шоу
Сценарио Покажат
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.

Основни характеристики

Размер:
20x50cm, 25x60cm, 30x75cm, 40x100cm, 50x125cm, 60x150cm, 70x175cm
Рамка:
No
Вид На Модела:
Карикатура
Стил:
Европа
търговска марка:
Мицелла
Форма:
триизмерно изображение
Материал:
Смола
Воспользуйся:
Модел
Област Оклейки:
Пълен
Форма На Диаманта:
Площ
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати В Една Тръба
Външната Опаковка:
Цветна Кутия
Брой цветове:
1-30
брой:
BZ501J154

Избор на клиенти