Категории

.

Категории

.

Направи си САМ Diamond Живопис Ccross Бод Landscape Scenic Crystal Diamond Square Unfinished Full Diamond Embroidery Icon Houses AA686

Направи си САМ Diamond Живопис Ccross Бод Landscape Scenic Crystal Diamond Square Unfinished Full Diamond Embroidery Icon Houses AA686

BGN 20.00 BGN 25.55

Наличност
Налично


DIY Дијамант Сликарство Ccross Бод Пејзаж Сценско Дијамант Кристал Плоштадот Недовршени Целосна Дијамант Везови Икона Куќи AA686
[DIY Дијамант сликарство Комплет]
1. Доволно смола дијаманти.
2. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник .
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.
5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
9. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка).
[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
1. Референца пред операцијата чекори.
2. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.
3. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.

Основни характеристики

Размер:
40x30cm, 50x40cm, 55x45cm, 65x50cm
Стил:
Европа
Вид На Модела:
Етап
Материал:
Смола
търговска марка:
Дали Лойе
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати В Една Тръба
Форма На Диаманта:
Площ
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Форма:
Единична стая
Външната Опаковка:
хартиена торбичка
Област Оклейки:
Пълен
Брой цветове:
30-45
Име:
Диамантена Живопис Кръст Бод
Тип На Набиране:
Диамантена Живопис Диамантена Бродерия
Тип Инструменти:
Пинсети, Пикап-Инструменти
вид:
комплект
Технологии:
интериор на картина
Тип:
Направи си сам диамантена живопис със собствените си ръце
Материал:
Квадратна Смола Тренировки
Тема:
диамантена бродерия
комплекти за вътрешна детайл:
частици смола, основна тъкан, чертежи, щипки, плоча
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация

Избор на клиенти