Категории

.

Категории

.

10шт DC 12V (9V-20V) преобразувател 12V в 8A DC Boost Buck Power Module регулатор на напрежение

10шт DC 12V (9V-20V) преобразувател 12V в 8A DC Boost Buck Power Module регулатор на напрежение

BGN 502.08

Наличност
Налично

DC 12 V(9 V-20 V) Конвертор за 12 V 8 A DC Зголеми Долар Моќ Модул Напонски Регулатор Опис 12 V(9 V-20 V) Конвертор за 12 V 8 A DC-DC Зголеми Долар Моќ Модул Регулатор на Напон
Опис :
Умре-Фрлија Алуминиумски Домување со Користење на Зрачи силикони potting (е подобро од епоксидни)
Водоотпорен, Анти-шок, Прашина-доказ за заштита на
Мала тежина и ултра-компактен големина
Целосна моќ, Синхрони исправање, Висока конверзија го оценувате Повеќе од 93%
Вграден-во над/под-напон на текст, преоптоварување, Чип во текот-топлина и краток спој целосно заштита
Авто-обнова кога конвертор е во нормален оперативни
Стабилен и сигурен перформанси
Лесна и едноставна инсталација
Спецификации :
Влезниот напон спектар : DC 12 V(Напон Широк 8 V-20 V) ~ 12 V
Излезен напон : 12 V DC
Излезна струја : 8 A, 96 W
пренос на ефикасноста >93%
Бран : 80 MV, Моќ : 35 MA
Излезна струја врв max 8.5 На
Предлог : долгорочно работно оптоварување во помалку од 8 A(96 W)
оптоварување регулатива : ±2%
напонот пропис фактор : ±1%
динамичен одговор на ветер : 5% 200u S
Индустрија одделение конвертор, работа температура : -40°C ~ +85°C
Изградба : Умре-Фрлија Алуминиумски Домување со Користење на Зрачи силикони potting
Големина : 74 x 74 x 32-милиметри
Нето Тежина : 0.280 kg
pls напомена : ве Молиме да се скрати за електрични линии на долго растојание помеѓу влезот од
Апликацијата Напон спектар на апарати :
Автомобил аларми, радио, спогодба, електрични мотори, аудио, навигација, надзор, ПРЕДВОДЕНА автомобил екранот, климатизација, фанови, соларна енергија, фотоволтаични енергија, DVD, LED светилки, мотори, пумпи, и индустриски електрична опрема и апарати, итн.

Основни характеристики

Входно Напрежение:
DC 12V (8V-20V)
Тегло:
0.26KG
Изходна Честота:
96%
is_customized:
Yes
Размер:
74 x 74 x 32mm
Изходен Ток:
МАКС 8А
Тип:
Преобразуватели на постоянен ток
Номер На Модела:
D12-1208-AL
Изходно Напрежение:
DC 12V
Изходна Мощност:
51-100 W
Тип Изход:
DC

Избор на клиенти