Категории

.

Категории

.

Оригинален източник на захранване Meanwell ELG-75-12B 60W 12V 5A IP67 dimmable Mean well LED driver ELG-75 B type

Оригинален източник на захранване Meanwell ELG-75-12B 60W 12V 5A IP67 dimmable Mean well LED driver ELG-75 B type

BGN 54.00 BGN 64.00

Наличност
Налично


Пакување & Испорака Предмети ќе бидат испратени до вашиот Ali Express адреса. Кога ќе цел, pls ве молиме проверете ја вашата Ali Express адреса. Ако сакате да ги пратите на вашиот друга адреса, pls љубезно ве молиме да ги споделите со нас однапред. Како и за превозот метод, ако изберете "Федекс" IE, но Fedex ОДНОСНО услуга не е достапна во тоа време, бидејќи на товар врв, ние ќе ви ја испратиме стоката од Fedex IP, UPS или DHL. Во однос на вредноста на превозот фактура(комерцијална фактура), ако имате било какви барања, како што се помали тоа за вашата локална царина или не се вклучуваат на превозна цена, pls, исто така, љубезно ве молиме да ги споделите со нас. Инаку, ние ќе направиме се декларираната вредност на комерцијална фактура исто како и вие вистински платена. Ви благодариме.
Примена
Нашата компанијаKulon можат да ги поддржи вашите потреби од страна на технологија ќе се работи на.
Без разлика дали тоа е за посебна потреба за Медицинска Напојување или само генерички Универзална Влез за Напојување, ние веројатно имаат напојување решение за вас.
ELG серија работи outstandingly за сите видови на LED luminaire апликации, како што се LED улично осветлување, ПРЕДВОДЕНА харбор осветлување, ПРЕДВОДЕНА bay осветлување, ПРЕДВОДЕНА од поплави светлина, и така натаму.
Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Значи добро бренд. Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања.
Од 2002 година, Kulon е помагање на електронската индустрија е инженери, купувачи andtechnicians најде идеален AC/DC, DC/DC, DC/AC Напојување Решенија за своите апликации.

Основни характеристики

Тип Изход:
Единична стая
търговска марка:
ЗНАЧИ Е ДОБРЕ
Номер На Модела:
ELG-75-12B
Изходно Напрежение:
12V
Изходна Честота:
47-63гц
Изходен Ток:
5A
Изходна Мощност:
51-100 W
Входно Напрежение:
100 ~ 305VAC
Ефективност:
85% от
Работна температура:
-40~85℃
Размери(Д*Ш*В) (мм):
180*63 *35.5 мм
документ:
CE, CB EMC UL
Мощност На Потребление В Режим На Готовност:
Приложение:
Уличен Led светлина, светлината е поток, високо светлина залив
Материал:
Метален Корпус
Нивото на ПР:
IP67
Функция:
3 в 1 бучка(0~10Vdc, 10V PWM сигнал и устойчивост)

Избор на клиенти