Категории

.

Категории

.

LW DC Power Supply регулируема Цифров зареждане на литиево-йонна батерия DC power supply 30V 10A Switching Power supply сертифициране

LW DC Power Supply регулируема Цифров зареждане на литиево-йонна батерия DC power supply 30V 10A Switching Power supply сертифициране

BGN 98.00 BGN 105.60

Наличност
Налично

LW DC Напојување Прилагодливи Дигитални Литиум батерија на полнење DC напојување 30 V 10 A Префрлување Напојување сертификација Функција : 1.една фаза, единствен излез 2.Совршена линија заштита функција 3.се применува за лепење технологија мали димензии,добар изглед 4.Користење на мулти-круг жица-рана potentiator со висока ефикасност 5.Систем за ладење за интелигентна контрола на температурата фан 6.збир на мислења може со двојна употреба(вметнување или да се поврзете),спречување на мислења топлина и лабава
Спецификација
Линија Напон
AC110/240 V ±10% 60 HZ /50 Hz
Излезниот Напон
0-30 V
Излезна Струја
0-10 A
Напон На Екранот Точноста
±0.5%
Тековната Екранот Точноста
±0.5%
Ефикасност
>85%
Напонот Пропис
Оптоварување Регулатива(10-100% )
50m V
Линија Регулатива(200-240 VAC)
20m V
Бран & Бучава(P-P)
50m V
Тековната Регулатива
Оптоварување Регулатива(10-100% )
20m V
Линија Регулатива(200-240 VAC)
20m A
Бран & Бучава(P-P)
20m A
Други
Екранот
Цифрен LED Дисплеј
Екранот Точноста
±1%±1
Оперативен Амбиентниот
-10°C до + 60°C/ 30%RH до 90% RH
Димензија
70 x 160 x 220mm
Тежина
1.35 kg
Пакување Се Вклучени :
Телото x 1pcs
Моќта Линија x 1pcs
Кабелот за напојување адаптер x 1 buc
Ако ви се допаѓа 30 V 5 A модели, можете да кликнете да се купи
За Senting
1 : не грижете се за нашите испорака брзина, нашата продавница производи имаат инвентар! Откако ќе поставите цел, ќе организираме пратката во времето!
2 : Можете да го изберете вашиот сопствен начин на логистика!
Ако не имаат посебни барања, ние може да избере најбрз начин мислиме дека логистика испорака!
3 : Пред пратката, ние ќе ги провери вашата адреса, доколку вашата адреса припаѓа на оддалечена област, Ние ќе добиете во контакт со вас!
4 : Нашите производи не се вклучени во цената на царинските давачки и далечински испорака трошоци
Ако треба да се консултира производ, ве молиме кликнете на плик да го испратите порака директно! Ние ќе ви одговори на вашето прашање како е можно поскоро.

Основни характеристики

Фаза:
монофазни
Настоящият Вид На:
DC
is_customized:
Yes
Използването на:
SVC
Номер На Модела:
LW-K3010D
входно напрежение :
110В/220V
Размери:
7 x 16x 22cm
тегло на продукта:
1,3 кг
документ:
CE
редица напрежение ток на изхода :
0~30V
диапазон на изходния ток :
0~10a
код:
LW3010
Характеристики 1:
регулируем източник на захранване
Характеристики 2:
регулируем източник на захранване
Характеристики 3:
лабораторен захранващ източник

Избор на клиенти