Категории

.

Категории

.

Оригинален MEAN WELL led driver ELG-75-48B 75W 1.6 A 48V dimmable Mean well Power Supply ELG-75 B type ELG-75

Оригинален MEAN WELL led driver ELG-75-48B 75W 1.6 A 48V dimmable Mean well Power Supply ELG-75 B type ELG-75

BGN 44.00 BGN 52.00

Наличност
Налично

Оригиналниот ЗНАЧИ И led драјвер ELG-75-48 B 75 W 1.6 НА 48 V dimmable Значи и Напојување ELG-75 Б тип ELG-75
Пакување & Испорака Предмети ќе бидат испратени до вашиот Ali Express адреса. Кога ќе цел, pls ве молиме проверете ја вашата Ali Express адреса. Ако сакате да ги пратите на вашиот друга адреса, pls љубезно ве молиме да ги споделите со нас однапред. Како и за превозот метод, ако изберете "Федекс" IE, но Fedex ОДНОСНО услуга не е достапна во тоа време, бидејќи на товар врв, ние ќе ви ја испратиме стоката од Fedex IP, UPS или DHL. Во однос на вредноста на превозот фактура(комерцијална фактура), ако имате било какви барања, како што се помали тоа за вашата локална царина или не се вклучуваат на превозна цена, pls, исто така, љубезно ве молиме да ги споделите со нас. Инаку, ние ќе направиме се декларираната вредност на комерцијална фактура исто како и вие вистински платена. Ви благодариме.
Примена
Нашата компанијаKulon можат да ги поддржи вашите потреби од страна на технологија ќе се работи на.
Без разлика дали тоа е за посебна потреба за Медицинска Напојување или само генерички Универзална Влез за Напојување, ние веројатно имаат напојување решение за вас.
ELG серија работи outstandingly за сите видови на LED luminaire апликации, како што се LED улично осветлување, ПРЕДВОДЕНА харбор осветлување, ПРЕДВОДЕНА bay осветлување, ПРЕДВОДЕНА од поплави светлина, и така натаму.
Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Значи добро бренд. Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања.
Од 2002 година, Kulon е помагање на електронската индустрија е инженери, купувачи andtechnicians најде идеален AC/DC, DC/DC, DC/AC Напојување Решенија за своите апликации.

Основни характеристики

Тип Изход:
Единична стая
Изходно Напрежение:
48V
търговска марка:
ЗНАЧИ Е ДОБРЕ
Изходен Ток:
1.6 а
Изходна Честота:
47-63гц
Номер На Модела:
ELG-75-48B
Изходна Мощност:
51-100 W
Входно Напрежение:
100 ~ 305VAC
Ефективност:
89%
Работна температура:
-40~85℃
Размери(Д*Ш*В) (мм):
180*63 *35.5 мм
документ:
CE, CB EMC UL
Мощност На Потребление В Режим На Готовност:
Приложение:
Уличен Led светлина, светлината е поток, високо светлина залив
Функция:
Затъмнение(0~10Vdc, 10V PWM сигнал и устойчивост)
Тип:
Изход режим на постоянно напрежение + dc

Избор на клиенти