Категории

.

Категории

.

Jjc спускане на затвора на камерата 16 радио канали 433 Mhz RF безжично дистанционно управление за Sigma рп3 Quattro / dp2 Quattro/dp1 Quattro

Jjc спускане на затвора на камерата 16 радио канали 433 Mhz RF безжично дистанционно управление за Sigma рп3 Quattro / dp2 Quattro/dp1 Quattro

BGN 30.38

Наличност
Налично


JJC Камера Shutter Ослободување 16 Радио Канали 433 MHz RF Безжичен Далечински Управувач за Сигма dp3 Quattro/dp2 Quattro/dp1 Quattro
JJC JM-II Радио Фреквенција за Безжичен Блендата е дизајниран за камери дека има далечински shutter штекер. Системот работи на 433 MHZ фреквенција и има 16 достапни канали. Покрај тоа, овој безжичен далечински систем усвојува технологијата за да се овозможи предавателот предизвика примачот без директна линија на видливост до 30 метри. На JM-JM-II приемник едноставно поврзани со камерата е далечински контактот со приложена JJC приемник кабел. JM-II предавателот може да предизвика камера shutter на пет начини : со еден истрел, 5 секунди задоцнување шут, 3 континуирано снимки, неограничен континуирано снимки и крушка шут. Примачот има 1/4"-20 tripod планината контактот на дното, така што дури и може да се качи на примачот кон tripod. Најважно, нашиот JM-II предавателот е во можност да оган на повеќе примачи истовремено. Примачот себе со поврзување на кабелот може да се користи како Жичен Вклучите Далечинското, а потоа половина притиснете за да се фокусира, целосно притиснете за да направите фотографија.
1) Фреквенција
16 Можно Радио Канали над 433 MHz
2) Мулти-функција
Активирањето вашата камера безжична или кабелска.
Безжична функција поддржува пет начини : со еден истрел, 5 секунди задоцнување шут, 3 континуирано снимки, неограничен континуирано снимки и крушка шут.
Жичен предизвикувајќи ви овозможува половина притиснете за да се фокусира, целосно притиснете за да направите фотографија, и жичен предизвикувајќи работи дури и ако примачот батеријата е мртов или исчезнати.
3) Со Двојна Функција Ослободување
Притиснете на испраќачот му е копчето половина пат да се фокусираат; притиснете целосно да се активира на блендата.

Основни характеристики

търговска марка:
JJC
Съвместим Марка:
Сигма
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
JM за Sigma
Тип:
Безжичен
Име:
Безжично дистанционно управление RF
За:
Сигма
Честота:
433 Mhz
Канали:
16 Възможни Радио Канали

Избор на клиенти