Категории

.

Категории

.

4.8 W LED BAR COB повърхностен източник на светлина топло бяло 3000-3200K 720mA 6-7V 350-450LM Epistar чипове безплатна доставка

4.8 W LED BAR COB повърхностен източник на светлина топло бяло 3000-3200K 720mA 6-7V 350-450LM Epistar чипове безплатна доставка

BGN 13.00 BGN 17.60

Наличност
Налично


Спецификации :
1. Број на модел : DRP-4.8 W10020-0212
2. Име на производ : КОЧАН LED Површински извор на светлина
3. Форми : БАР
4. Моќност : 4.8 W
5. Преглед Димензија : Φ100*20mm
6. Прозрачна Димензија : Φ99.9*7.8 mm
7. Интегриран начин : 2 Серија 12 паралелно
8. Напред Напон : 6.0-7.0 V
9. Напред Тековната : 720m A
10. Прозрачна Флукс : 350-450 LM
11. боја рендерирање индекс : 60-85
12. Зрак Агол : 120 степени
13. Работна Температура : -20 centigrade до 60 centigrade
14. Температура на бојата : Топло Бела : 3000-3200 K
15. Светилка Тело Материјал : Алуминиум база
16. Животниот Век : 50.000 Часови
ЗАБЕЛЕШКИ :
1. Ве молиме потврдете го на електрични параметри на КОЧАН извор на светлина пред да го користите, бидете сигурни да го користите во нашата палета на електрични параметри утврдени во внатрешноста, и имајте на ум анти-статички во процесот на користење.
2. Нашите КОЧАН извор на светлина е осветлување извор на светлина, ве молиме бидете сигурни да се справи со топлина дисипација кога е во употреба.
3. Нашите КОЧАН извор на светлина е отворен извор на светлина, не судир или истиснување светодиодни површина, и ве молиме обрнува внимание на водоотпорен, влага-доказ, прашина-доказ.
4. Нашите КОЧАН извор на светлина е модул за пакување технологија, може да биде директно исти светилка школка делови, Тоа е удобен и сигурен.
Апликации :
На КОЧАН LED светилка монистра е широко се користи за LED сијалица,ПРЕДВОДЕНА чаша,LED спот светлина,LED одредување на светлината, лер Песна светлината, ПРЕДВОДЕНА проектот светлина, LED улична светилка и така натаму.
Слики :
Плаќање
1. Ние прифатени Зачувам, Кредитна картичка за плаќање.

Основни характеристики

Отделят Цвят:
топъл бял цвят
Тип Елемент:
Led лампи
търговска марка:
УМУРУИ
Ъгъл На Гредата (°):
120°
Средният живот (ч):
50000
Форма:
Бар
Напрежение:
6-7V
документ:
ССС
Светлинен Поток:
250 - 499 лумена
Брой led чипове:
24 бр.
Цветна Температура:
Топла бяла светлина (2700-3500K)
Случай:
дневна
Тип Led Лампи:
Лампа За Прожектор
Дължина:
100mm
Марка led чипове:
Друго
Базов Тип:
Няма
Толеранс На Мощността:
Друго

Избор на клиенти