Категории

.

Категории

.

Високо качество на WT-D-12G автоматично пневматично резьбонарезной инструмент Air Подслушване Machine Pneumaic Tapper Tools 1бр

Високо качество на WT-D-12G автоматично пневматично резьбонарезной инструмент Air Подслушване Machine Pneumaic Tapper Tools 1бр

BGN 828.00 BGN 872.00

Наличност
Налично


Воздухот допирање машина Допирање капацитет WT-D-12 G
,пневматски допирање машина пневматски tapper 1pcs
Сликата покажува :
Функцијата Преглед :
1, новиот патент производи, компримиран воздух диск, безбедна и брза и ефикасна.
2, значи притисок и волумен (5-8 kg/cm2), голем вртежен момент излез.
3, може да се печат на сите видови на челик, железо, бакар, алуминиум, пластични материјали како што се прислушување.Тоа не е лесно да се скршени жици.
4, канистер со заштита од преоптоварување уред, свила напад штета е помалку, забите на висока прецизност.
5, работата е едноставна : рака мотор, усогласување дупка, задржете на копчето start, и започнете со допирање, прислушување во посакуваната длабочина, држете го притиснато копчето exit, допрете глава автоматски се откажете, заврши допирање операции.
7, потешки работа содржината не бара позиционирање уред или мобилен, одговараат со универзална глава може да биде лесно да се направи.
8, брз позиционирање на брз и високо сечење брзина, зголемување на производството.
9, преку дупка или слепи дупка, свила напад не се специфични за фрактура, пневматски допирање на машина за безбедност torsion менгеме цилиндар да допрете кога се среќаваат во допирање на слепи дупки,
автоматско лизгање, заштити допрете ја главата, со висока прецизност допрете за да се обезбеди висока прецизност прислушување.
10. Повторете позиционирање брза, може да биде континуирано допирање операции на работното парче, ги отстранува старата допирање машина секое допирање, readjust на работното парче позиција за непријатностите,
во голема мера се подобри ефикасноста на производството;Поширок спектар на работни активности, универзална главата, може да гарантира против било спирала Агол.

Основни характеристики

търговска марка:
LZHZXY
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип:
Друго
Средният Разход На Въздуха:
WT-D-12G
Максимален Въртящ Момент:
Друго
Скорост На Празен Ход:
Друго
Номер На Модела:
WT-D-12G
Размер:
500*1000mm
Име на продукта:
воздухоотводная машина
Номер На Продукта:
FL0555

Избор на клиенти