Категории

.

Категории

.

Новият дистрибутор, за да FITFord F-250, F-350 5.8 L V8 E9TE-12127CA F1T7-12127C 1992-1997

Новият дистрибутор, за да FITFord F-250, F-350 5.8 L V8 E9TE-12127CA F1T7-12127C 1992-1997

BGN 176.00

Наличност
Налично


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITFord F-250 F-350 5.8 L V8 E9 TE-12127 CA F1 T7-12127 C 1992-1997

Основни характеристики

Тип Елемент:
Елементи С
търговска марка:
EAPENERGY
Името На Модела:
E9TE-12127CA F1T7-12127C
Височина На Продукта:
15cm
специални характеристики:
Разпространителят
Преместване:
5800cc
Дължина На Продукта:
28cm
Диаметъра На Продукта:
15cm
Година:
1992-1997
Вид На Материала:
Метал + Пластмаса
Широчина На Елемента:
15cm
Тегло На Продукта:
2kg
Брой цилиндри:
8 турбо
Разпространителят:
Разпространителят

Избор на клиенти