Категории

.

Категории

.

Новият дистрибутор, за да FITCHEVROLET Express Silverado 1500 4.3 L V6 12570426 1996-2007

Новият дистрибутор, за да FITCHEVROLET Express Silverado 1500 4.3 L V6 12570426 1996-2007

BGN 176.00

Наличност
Налично


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET Изразат Silverado 1500 4.3 L V6 12570426 1996-2007

Основни характеристики

Името На Модела:
12570426
Тип Елемент:
Елементи С
Година:
1996-2007
Височина На Продукта:
15cm
Широчина На Елемента:
20cm
специални характеристики:
Разпространителят
Дължина На Продукта:
28cm
Тегло На Продукта:
1.5kg
Диаметъра На Продукта:
15cm
Вид На Материала:
Метал + Пластмаса
Преместване:
4300cc
търговска марка:
EAPENERGY
Брой цилиндри:
6 цилиндъра
Разпространителят:
Разпространителят

Избор на клиенти