Категории

.

Категории

.

Новият дистрибутор, за да FITGMC Yukon 5.7 L V8 1103827 1104048 1994-1996

Новият дистрибутор, за да FITGMC Yukon 5.7 L V8 1103827 1104048 1994-1996

BGN 176.00

Наличност
Налично


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITGMC Yukon 5.7 L V8 1103827 1104048 1994-1996

Основни характеристики

специални характеристики:
Разпространителят
Тегло На Продукта:
1.5kg
Дължина На Продукта:
28cm
Диаметъра На Продукта:
15cm
Височина На Продукта:
20cm
Вид На Материала:
Метал + Пластмаса
Тип Елемент:
Елементи С
Широчина На Елемента:
15cm
Преместване:
5700cc
Година:
1994-1996
търговска марка:
EAPENERGY
Името На Модела:
103827 1104048
Брой цилиндри:
8 турбо
Разпространителят:
Разпространителят

Избор на клиенти