Категории

.

Категории

.

Август PCR500 Android TV дистанционно управление с Полет на Air Mouse и клавиатура безжично дистанционно управление за Android TV Box и мултимедийни КОМПЮТРИ

Август PCR500 Android TV дистанционно управление с Полет на Air Mouse и клавиатура безжично дистанционно управление за Android TV Box и мултимедийни КОМПЮТРИ

BGN 28.00 BGN 33.38

Наличност
Налично


Август PCR500 Андроид ТВ Airmouse и Тастатура Течност Контрола и Лесно Пишување за Android Сет-Топ Кутии и Мултимедијални Компјутери
Карактеристики :
Воздухот Глувчето со Тастатурата - да се Подобри навигација и пишување за Медиуми Центар Компјутери Андроид Сет-Топ Кутии Универзално Компатибилни - Поврзете со Компјутери или Таблети за целосна контрола од вашата фотелја, се работи за повеќето multimedial Компјутери и Andorid ТВ Кутии Plug and Play - Едноставно да се постави, само приклучете во dongle и вашето далечинско е подготвен Радио Фреквенција Далечински - Одлично 10m опсегот што работи, дури и без линија на погледот
Кутија Содржи :
1 * август Тастатура Глувчето Далечински (батеријата вклучена)
1 * USB Безжичен Приемник
1 * Упатство
Таа работи како глушец, кој го претвора вашиот простор движењето во воздухот во точна зафатнина на екранот.
Таа работи како тастатура, и можете да го користите преносни да го замени вашиот usb тастатура.
Таа работи како далечински, кои можете да ги програма и научете некои важни копчиња од вашиот TV remote.

Основни характеристики

Цвят:
Черен
Пакет:
ДА
Честота:
433 Mhz
Канал:
1
Безжична Връзка:
IR
Номер На Модела:
Август PCR500
търговска марка:
Август
Воспользуйся:
Универсален
Име:
Август Smart Дистанционно Управление
Функция 1:
Дистанционно управление с въздушна мишката
Функция 2:
Дистанционното за телевизора с клавиатура
функция 3:
безжично дистанционно управление
Честота:
2.4 Ghz
с живот на батерията:
Батерия DC3V / 2 x AAA
с usb приемник:
Дистанционно управление с USB приемник
Дистанционно Разстояние:
повече от 10m
функция 1:
Дистанционно управление за Android TV Box
функция 2:
Дистанционно управление за PC, лаптоп

Избор на клиенти