Категории

.

Категории

.

Людмила за Mazda CX-7 CX7 CX 7 2007~2013 RCA & първоначално екран поддържани комплекти / камера за задно виждане на автомобила / за резервно задна камера

Людмила за Mazda CX-7 CX7 CX 7 2007~2013 RCA & първоначално екран поддържани комплекти / камера за задно виждане на автомобила / за резервно задна камера

BGN 42.00 BGN 56.22

Наличност
Налично


HD High Definition / CCD Ноќ Визија / Вода Доказ / Широк Агол Леќа
Го замени Еден Од Табличка Светилки / Со Паркинг Референца Линии / РКА & Оригиналните Приклучок
Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг Камера / Табличка Светилка Камера
За Mazda CX-7 2007~2013 со 6.1" LCD Дисплеј
Авто Задна Камера Во Живо Фотографии За Референца
Опис :
Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера. Со High-definition широк агли на гледање и добра водоотпорен функции, да помогнат во намалување на инциденти и несреќа. Понудата тоа, вие не може да се добие подобар производ на оваа цена.
Клучни Карактеристики :
1 .High-definition и 170 степен широк агли на гледање
2. со добра водоотпорен функција.
3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн
4. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа.
5. Поддржува NTSC ТВ систем
6. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна
7. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали
8. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание.
Спецификација :
1.Ефективна Pixls : 440.000 (720x540)
2.Напојување : DC 12 V
3.Погледнете Агол : 170 степен
4.Слика Сензор : CCD1/3
5.TV систем : NTSC
6.Хоризонтална Резолуција : 520 ТВ линии
7.Леќи на камерата : 18.5 mm
8.Sync. Систем : внатрешна
9.S/N Сооднос : >48 Db
10.Електронски Shutter : 1/60 да 1/100,000 секунди
11.Видео Излез : 1.0 Vpp, 75 Ohm
12.Баланс На Белата Боја : Автоматски
13.Вода-доказ : IP66
14.Видео Кабел Должина : околу 6m
Цена & Пакет вклучува :
1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera
1 x видео кабли со струја Реле
1 x Switch Кабел
1 x упатство
Инсталација На Жици Дијаграм
За Превозот
Пратката ќе се организира во рок од 3 работни дена по исплата е расчисти колку што купувачот информации и превозот адреса е потврдена.

Основни характеристики

търговска марка:
Людмила
Кабел или безжична връзка:
Тел
Лещи Материал:
Пластмаса + Стъкло
Материал На Черупката:
Пластмаса
Екскурзовод На Линия:
ДА
Тип На Сигнала На Алармата:
На Резервната Камера За Кола, Аксесоари
Дължина видеокабеля:
6M
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Форма:
За Mazda CX-7 CX7 CX 7 2007~2013

Избор на клиенти